Strona główna » Mentorzy, którzy zaopiekują się zagranicznym studentem z programu Erasmus

Mentorzy, którzy zaopiekują się zagranicznym studentem z programu Erasmus

dodane przez: Agnieszka L
0 ilość komentarzy

Politechnika Warszawska szuka mentorów dla swoich Erasmusów

 

Pomoc w zakwaterowaniu, odnalezieniu się w polskiej rzeczywistości i rozpoczęciu nauki na uczelni, takie zadania będą mieli mentorzy, którzy zaopiekują się zagranicznym studentem z programu Erasmus, podczas jego pobytu na Politechnice Warszawskiej. Erasmus Student Network PW do udziału w programie mentoringowym zaprasza wszystkich studentów.

“Mentor to osoba, która ma za zadanie pomóc zagranicznym studentom – Erasmusom w czasie ich pobytu na uczelni. Odbiera Erasmusa z dworca czy lotniska, pomaga w zakwaterowaniu oraz załatwieniu formalności, a także wyjaśnia wszelkie wątpliwości. Bycie Mentorem to nie tylko odpowiedzialność, ale także doskonała zabawa w międzynarodowym towarzystwie” – informuje Politechnika Warszawska.

Mentorem każdego z przyjeżdżających Erasmusów będzie student tego samego wydziału i na podobnym etapie studiów. Ich przydział nastąpi jeszcze przed przyjazdem Erasmusa do Polski.

Do zadań mentora będzie należał min.: w miarę możliwości odebranie Erasmusa z lotniska czy dworca i mailowy kontakt z Erasmusem przed jego przyjazdem. To ważne, bo odpowiedź na wiele pytań – od tych o klimat, po koszty wyżywienia – pomoże w przygotowaniu do przyjazdu. Zadaniem mentora będzie też pomoc w zakwaterowaniu i odnalezieniu się w polskiej rzeczywistości np. kupno biletu miesięcznego, znalezienie mieszkania, pokazanie jak korzystać z biblioteki, ale także wspólne wyjścia czy zwiedzanie.

Osoby, które chcą zostać mentorem w semestrze zimowym 2015/2016 powinny wypełnić formularz na stronie internetowej.

PAP – Nauka w PolsceŹródło: PAP Nauka w Polsce | www.naukawpolsce.pap.pl
Fot: freeimages.com

Ciekawe wiadomości