Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

No related posts were found
Witamy wszystkich!

Portal powstał, by wspomóc oraz ułatwić poruszanie się w niemieckich realiach. Gdy przybyliśmy do Niemiec napotkaliśmy wiele przeszkód i trudności związanych z życiem codziennym na obcym terenie. Postanowiliśmy stworzyć miejsce, w którym wszyscy mogą zapoznać się z egzystencją w kraju pełnym możliwości jakim są Niemcy. Jest to miejsce, gdzie możecie podzielić się z innymi własnymi doświadczeniami, jak i informacjami, które będą pomocne dla mieszkańców Niemiec. Wiadomości te mogą być również pomocne dla osób mających zamiar odwiedzić jak i osiedlić się w Niemczech. Postaramy się informować na bieżąco o zmianach zachodzących w tym atrakcyjnym kraju. Będziemy szukać nowych możliwości rozwoju naszego wspólnego portalu. Zbieranie informacji, wskazówek oraz innych elementów życia w jednym miejscu pozwoli i ułatwi byt w nowym państwie. Współpracujemy już z wieloma osobami, w tym z Damianem Golcem i Michałem Majewskim autorami zdjęć znajdujących się na stronach portalu.

Zapraszamy wszystkich do współpracy.

Dziękujemy.
zespół Polacy w Niemczech
Ministerstwo Spraw Zagranicznych
Posted by

Ministerstwo Spraw Zagranicznych

Ministerstwo Spraw Zagranicznych – podstawowe informacje

Misją Ministerstwa Spraw Zagranicznych jest realizowanie interesów Rzeczypospolitej Polskiej poprzez współpracę w Europie i świecie na rzecz bezpieczeństwa, demokracji i rozwoju.

Ministerstwo Spraw Zagranicznych jest urzędem administracji rządowej zapewniającym obsługę ministra właściwego do spraw zagranicznych.

Zakres właściwości ministra kierującego działem administracji rządowej został określony w ustawie o działach administracji rządowej.

Zadania, strukturę i tryb pracy Ministerstwa Spraw Zagranicznych określają: Statut oraz Regulamin organizacyjny.

Motto MSZ
Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

Katalog dobrych praktyk Ministerstwa Spraw Zagranicznych

  • Działaj dla kraju swego, a nie interesu własnego.
  • Sławienie Polski jest naszym obowiązkiem.
  • Szanuj podwładnego, kolegę i przełożonego.
  • Mów i pisz zwięźle i precyzyjnie.
  • Wykazuj inicjatywę, działaj zespołowo.
  • Planuj realistycznie.
  • Dotrzymuj słowa i terminów.
  • Doceniaj wartościową pracę, oceniaj i nagradzaj sprawiedliwie.
  • Dostrzegając problem, proponuj rozwiązania.
  • Ucz się do końca życia i nigdy nie sądź, że wiesz wszystko.

Źródło: MSZ – gov.pl

Fot: własność redakcji


Powinno Cię zainteresować: Polskie placówki dyplomatyczne w Niemczech


1 Możliwość komentowania Ministerstwo Spraw Zagranicznych została wyłączona 71 14 grudnia, 2016 Instytucje, News, Polityka, Przewodnik 14 grudnia, 2016

Pomagamy

Wirtualne Niemcy to portal poświęcony tematyce Niemiec. Znajdziecie tutaj mnóstwo przydatnych informacji, wszystko to co jest związane z życiem w Niemczech. Praca w Niemczech, Polacy w Niemczech, pomoc w Niemczech to główne zagadnienia, które publikujemy w serwisie.Zapraszamy do lektury!WirtualneNiemcy.pl
Portal Informacyjny dla Polaków w Niemczech
info@wirtualneniemcy.pl
obsługa marketingowa NETRAD | agencja marketingowa

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej www.WirtualneNiemcy.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. (Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.