Na krótki wyskok do Austrii - tylko samolotem!

Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Witamy wszystkich!

Portal powstał, by wspomóc oraz ułatwić poruszanie się w niemieckich realiach. Gdy przybyliśmy do Niemiec napotkaliśmy wiele przeszkód i trudności związanych z życiem codziennym na obcym terenie. Postanowiliśmy stworzyć miejsce, w którym wszyscy mogą zapoznać się z egzystencją w kraju pełnym możliwości jakim są Niemcy. Jest to miejsce, gdzie możecie podzielić się z innymi własnymi doświadczeniami, jak i informacjami, które będą pomocne dla mieszkańców Niemiec. Wiadomości te mogą być również pomocne dla osób mających zamiar odwiedzić jak i osiedlić się w Niemczech. Postaramy się informować na bieżąco o zmianach zachodzących w tym atrakcyjnym kraju. Będziemy szukać nowych możliwości rozwoju naszego wspólnego portalu. Zbieranie informacji, wskazówek oraz innych elementów życia w jednym miejscu pozwoli i ułatwi byt w nowym państwie. Współpracujemy już z wieloma osobami, w tym z Damianem Golcem i Michałem Majewskim autorami zdjęć znajdujących się na stronach portalu.

Zapraszamy wszystkich do współpracy.

Dziękujemy.
zespół Polacy w Niemczech
Na krótki wyskok do Austrii – tylko samolotem!
Posted by

Na krótki wyskok do Austrii – tylko samolotem!

Czy mieszka się w Niemczech, Polsce czy Wielkiej Brytanii, zawsze można udać się na dłuższy lub krótszy urlop do Austrii. Kraj ten przyciąga przede wszystkim swoją stolicą – Wiedniem – który uznawany jest z jedno z najpiękniejszych miast w dziejach ludzkości, a na początku XX wieku stanowił jedną z głównych stolic świata. Ale oczywiście to nie jedyna atrakcja, jaka czeka podróżnika. Nim jedna wymieni się pozostałe, warto pomyśleć, jak się tam dostać.

Austria samolotem? Żaden problem!

Z niemal każdego kraju kursują samoloty rejsowe do Austrii. Są to zarówno samoloty dużych przewoźników, jak i firm oferujących  tanie loty. W tym drugim przypadku komfort podróży jest nieco niższy, jednak wziąwszy pod uwagę, że czas podróży do stolicy kraju to zaledwie 1,5 – 2 h, nie jest to jakoś szczególnie uciążliwe. Aby znaleźć najlepsze tanie loty do Austrii, warto skorzystać z wyszukiwarek połączeń, jak np. Fru. Gromadzą one w jednym miejscu oferty wszystkich przewoźników, więc nie trzeba sprawdzać samodzielnie ich wszystkich, tracąc cenny czas. Pokazywane są w sposób przejrzysty, a łatwa nawigacja po stronie pozwala także wprowadzać swoje kryteria wyszukiwania. Wszystkie tanie loty to bezpośrednie połączenia, bez przesiadek po drodze. Dzięki temu można zjeść śniadanie w domu, a obiad spożywać już w Wiedniu.

Noclegi? Też nie kłopot!

Jeśli korzysta się ze wspomnianego serwisu Fru, wówczas można skorzystać z wygodnej oferty i nabyć bilety lotnicze na tanie loty wraz z wykupionym miejscem w hotelu na czas pobytu. Dzięki temu ma się zapewniony dach nad głową, co pozwala skupić się na planowaniu pobytu. Oczywiści nie jest to obowiązkowe – jeśli ktoś chce, może kupić tylko bilety, a miejsce do spania znaleźć sobie samodzielnie.

Co obejrzeć w Austrii?

Austria przyciąga do siebie zarówno miłośników kultury i sztuki, jak i fanów jazdy na nartach. Oczywiście w tym drugim przypadku najlepiej jechać tam w środku sezonu zimowego. Natomiast zabytki Wiednia i innych miast dostępne są przez cały rok. Wiedeń i jego atrakcje zasługują na osobne, obszerne wypracowanie, jednak na stolicy Austria się nie kończy. Salzburg, Innsbruck czy parki narodowe to również miejsca, które warto zobaczyć. Ponieważ kraj ten wchodzi w struktury Unii Europejskiej, obywatele Polscy mogą jeździć tam bez paszportów – wystarczy tylko mieć przy sobie dowód. Własny plan pobytu można ułożyć, posługując się informacjami z portali turystycznych oraz stron poświęconych austriackim miastom, których pełno jest w sieci. Dzięki temu można zorganizować sobie niezapomniany pobyt – a dzięki skorzystaniu z oferty tanich linii lotniczych ma się nieco dodatkowej gotówki w zapasie.

Fot: tanie-loty.info

4 Możliwość komentowania Na krótki wyskok do Austrii – tylko samolotem! została wyłączona 4871 12 kwietnia, 2016 News, Turystyka 12 kwietnia, 2016

Pomagamy

Wirtualne Niemcy to portal poświęcony tematyce Niemiec. Znajdziecie tutaj mnóstwo przydatnych informacji, wszystko to co jest związane z życiem w Niemczech. Praca w Niemczech, Polacy w Niemczech, pomoc w Niemczech to główne zagadnienia, które publikujemy w serwisie.Zapraszamy do lektury!WirtualneNiemcy.pl
Portal Informacyjny dla Polaków w Niemczech
info@wirtualneniemcy.pl
obsługa marketingowa NETRAD | agencja marketingowa

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej www.WirtualneNiemcy.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. (Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.