Strona główna » Na krótki wyskok do Austrii – tylko samolotem!

Na krótki wyskok do Austrii – tylko samolotem!

dodane przez: Dominik S
0 ilość komentarzy

Czy mieszka się w Niemczech, Polsce czy Wielkiej Brytanii, zawsze można udać się na dłuższy lub krótszy urlop do Austrii. Kraj ten przyciąga przede wszystkim swoją stolicą – Wiedniem – który uznawany jest z jedno z najpiękniejszych miast w dziejach ludzkości, a na początku XX wieku stanowił jedną z głównych stolic świata. Ale oczywiście to nie jedyna atrakcja, jaka czeka podróżnika. Nim jedna wymieni się pozostałe, warto pomyśleć, jak się tam dostać.

Austria samolotem? Żaden problem!

Z niemal każdego kraju kursują samoloty rejsowe do Austrii. Są to zarówno samoloty dużych przewoźników, jak i firm oferujących  tanie loty. W tym drugim przypadku komfort podróży jest nieco niższy, jednak wziąwszy pod uwagę, że czas podróży do stolicy kraju to zaledwie 1,5 – 2 h, nie jest to jakoś szczególnie uciążliwe. Aby znaleźć najlepsze tanie loty do Austrii, warto skorzystać z wyszukiwarek połączeń, jak np. Fru. Gromadzą one w jednym miejscu oferty wszystkich przewoźników, więc nie trzeba sprawdzać samodzielnie ich wszystkich, tracąc cenny czas. Pokazywane są w sposób przejrzysty, a łatwa nawigacja po stronie pozwala także wprowadzać swoje kryteria wyszukiwania. Wszystkie tanie loty to bezpośrednie połączenia, bez przesiadek po drodze. Dzięki temu można zjeść śniadanie w domu, a obiad spożywać już w Wiedniu.

Noclegi? Też nie kłopot!

Jeśli korzysta się ze wspomnianego serwisu Fru, wówczas można skorzystać z wygodnej oferty i nabyć bilety lotnicze na tanie loty wraz z wykupionym miejscem w hotelu na czas pobytu. Dzięki temu ma się zapewniony dach nad głową, co pozwala skupić się na planowaniu pobytu. Oczywiści nie jest to obowiązkowe – jeśli ktoś chce, może kupić tylko bilety, a miejsce do spania znaleźć sobie samodzielnie.

Co obejrzeć w Austrii?

Austria przyciąga do siebie zarówno miłośników kultury i sztuki, jak i fanów jazdy na nartach. Oczywiście w tym drugim przypadku najlepiej jechać tam w środku sezonu zimowego. Natomiast zabytki Wiednia i innych miast dostępne są przez cały rok. Wiedeń i jego atrakcje zasługują na osobne, obszerne wypracowanie, jednak na stolicy Austria się nie kończy. Salzburg, Innsbruck czy parki narodowe to również miejsca, które warto zobaczyć. Ponieważ kraj ten wchodzi w struktury Unii Europejskiej, obywatele Polscy mogą jeździć tam bez paszportów – wystarczy tylko mieć przy sobie dowód. Własny plan pobytu można ułożyć, posługując się informacjami z portali turystycznych oraz stron poświęconych austriackim miastom, których pełno jest w sieci. Dzięki temu można zorganizować sobie niezapomniany pobyt – a dzięki skorzystaniu z oferty tanich linii lotniczych ma się nieco dodatkowej gotówki w zapasie.

Fot: tanie-loty.info

Ciekawe wiadomości