Niemcy otwierają rynek pracy - ubezpieczenia

Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Witamy wszystkich!

Portal powstał, by wspomóc oraz ułatwić poruszanie się w niemieckich realiach. Gdy przybyliśmy do Niemiec napotkaliśmy wiele przeszkód i trudności związanych z życiem codziennym na obcym terenie. Postanowiliśmy stworzyć miejsce, w którym wszyscy mogą zapoznać się z egzystencją w kraju pełnym możliwości jakim są Niemcy. Jest to miejsce, gdzie możecie podzielić się z innymi własnymi doświadczeniami, jak i informacjami, które będą pomocne dla mieszkańców Niemiec. Wiadomości te mogą być również pomocne dla osób mających zamiar odwiedzić jak i osiedlić się w Niemczech. Postaramy się informować na bieżąco o zmianach zachodzących w tym atrakcyjnym kraju. Będziemy szukać nowych możliwości rozwoju naszego wspólnego portalu. Zbieranie informacji, wskazówek oraz innych elementów życia w jednym miejscu pozwoli i ułatwi byt w nowym państwie. Współpracujemy już z wieloma osobami, w tym z Damianem Golcem i Michałem Majewskim autorami zdjęć znajdujących się na stronach portalu.

Zapraszamy wszystkich do współpracy.

Dziękujemy.
zespół Polacy w Niemczech
Niemcy otwierają rynek pracy – ubezpieczenia
Posted by

Niemcy otwierają rynek pracy – ubezpieczenia

 

Rozpoczynając nowy rozdział życia za granicą powinniśmy uświadomić sobie, że podstawą naszej egzystencji i czynnikiem decydującym o jakości życia są umowy a jedną z najważniejszych o ile nie najważniejszą umową jest UMOWA UBEZPIECZENIOWA. Za kilka miesięcy Niemcy zniosą ograniczenia dostępu do swojego rynku pracy i podobnie jak w 2004 roku ruszy kolejna lawina poszukiwaczy szczęścia za Odrą, którzy w kraju za miedzą widzą swoje Eldorado.

Dlatego może już dzisiaj warto przyjrzeć się ofercie ubezpieczeniowej, różnym wariantom ubezpieczenia, i poszukać  nie tylko kompetentnych maklerów ubezpieczeniowych ale także takich, którzy mogą nam doradzić w naszym ojczystym języku. W tym przypadku ma to dla nas kluczowe znaczenie, ponieważ nawet jeżeli potrafimy porozumieć się w jakimkolwiek języku obcym, to zrozumienie warunków umowy ubezpieczeniowej sformułowanej nawet w języku ojczystym jest dla wielu z nas problematyczne a konsekwencje niezrozumienia jakiejkolwiek umowy nie tylko ubezpieczeniowej mogą okazać się tragiczne.

Dobrym rozwiązaniem, przynajmniej na początek jest znalezienie biura, które nie tylko nas ubezpieczy, lecz zapewni kompleksową obsługę w języku polskim, ponieważ nasza egzystencja za granicą nie ogranicza się tylko do zawarcia umowy ubezpieczeniowej, lecz obejmuje szerokie spektrum spraw, których załatwienie wymaga nie tylko kompetencji językowej, ale fachowej wiedzy i znajomości procedur urzędowych.

fot: sxc.hu

1 Możliwość komentowania Niemcy otwierają rynek pracy – ubezpieczenia została wyłączona 6126 07 kwietnia, 2011 Biznes, News 7 kwietnia, 2011

Pomagamy

Wirtualne Niemcy to portal poświęcony tematyce Niemiec. Znajdziecie tutaj mnóstwo przydatnych informacji, wszystko to co jest związane z życiem w Niemczech. Praca w Niemczech, Polacy w Niemczech, pomoc w Niemczech to główne zagadnienia, które publikujemy w serwisie.Zapraszamy do lektury!WirtualneNiemcy.pl
Portal Informacyjny dla Polaków w Niemczech
info@wirtualneniemcy.pl
obsługa marketingowa NETRAD | agencja marketingowa

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej www.WirtualneNiemcy.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. (Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.