Niemcy otwierają rynek pracy - ubezpieczenia

Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Przelicz waluty

Nasze społeczności

My na Pinterest

...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
More Pins »

Reklama

Niemcy otwierają rynek pracy – ubezpieczenia
Posted by

Niemcy otwierają rynek pracy – ubezpieczenia

 

Rozpoczynając nowy rozdział życia za granicą powinniśmy uświadomić sobie, że podstawą naszej egzystencji i czynnikiem decydującym o jakości życia są umowy a jedną z najważniejszych o ile nie najważniejszą umową jest UMOWA UBEZPIECZENIOWA. Za kilka miesięcy Niemcy zniosą ograniczenia dostępu do swojego rynku pracy i podobnie jak w 2004 roku ruszy kolejna lawina poszukiwaczy szczęścia za Odrą, którzy w kraju za miedzą widzą swoje Eldorado.

Dlatego może już dzisiaj warto przyjrzeć się ofercie ubezpieczeniowej, różnym wariantom ubezpieczenia, i poszukać  nie tylko kompetentnych maklerów ubezpieczeniowych ale także takich, którzy mogą nam doradzić w naszym ojczystym języku. W tym przypadku ma to dla nas kluczowe znaczenie, ponieważ nawet jeżeli potrafimy porozumieć się w jakimkolwiek języku obcym, to zrozumienie warunków umowy ubezpieczeniowej sformułowanej nawet w języku ojczystym jest dla wielu z nas problematyczne a konsekwencje niezrozumienia jakiejkolwiek umowy nie tylko ubezpieczeniowej mogą okazać się tragiczne.

Dobrym rozwiązaniem, przynajmniej na początek jest znalezienie biura, które nie tylko nas ubezpieczy, lecz zapewni kompleksową obsługę w języku polskim, ponieważ nasza egzystencja za granicą nie ogranicza się tylko do zawarcia umowy ubezpieczeniowej, lecz obejmuje szerokie spektrum spraw, których załatwienie wymaga nie tylko kompetencji językowej, ale fachowej wiedzy i znajomości procedur urzędowych.

fot: sxc.hu

1 0 5691 07 kwietnia, 2011 Biznes, News Kwiecień 7, 2011

Dodaj komentarz

Reklama

Pogoda

My na Twitterze

Reklama

Nasi fani na Facebooku

Reklama

Witamy wszystkich!

Portal powstał, by wspomóc oraz ułatwić poruszanie się w niemieckich realiach. Gdy przybyliśmy do Niemiec napotkaliśmy wiele przeszkód i trudności związanych z życiem codziennym na obcym terenie. Postanowiliśmy stworzyć miejsce, w którym wszyscy mogą zapoznać się z egzystencją w kraju pełnym możliwości jakim są Niemcy. Jest to miejsce, gdzie możecie podzielić się z innymi własnymi doświadczeniami, jak i informacjami, które będą pomocne dla mieszkańców Niemiec. Wiadomości te mogą być również pomocne dla osób mających zamiar odwiedzić jak i osiedlić się w Niemczech. Postaramy się informować na bieżąco o zmianach zachodzących w tym atrakcyjnym kraju. Będziemy szukać nowych możliwości rozwoju naszego wspólnego portalu. Zbieranie informacji, wskazówek oraz innych elementów życia w jednym miejscu pozwoli i ułatwi byt w nowym państwie. Współpracujemy już z wieloma osobami, w tym z Damianem Golcem i Michałem Majewskim autorami zdjęć znajdujących się na stronach portalu.

Zapraszamy wszystkich do współpracy.

Dziękujemy.
zespół Polacy w Niemczech

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej http://www.WirtualneNiemcy.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. ( Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.