Niemcy wybrali elektryczne rowery

Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Przelicz waluty

Nasze społeczności

My na Pinterest

...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
More Pins »

Reklama

Niemcy wybrali elektryczne rowery
Posted by

Niemcy wybrali elektryczne rowery

Niemcy wolą elektryczne rowery zamiast e-samochody

O ile na autostradach niemieckich dominują auta napędzane na benzynę i diesel a nie elektryczne o tyle już na ścieżkach rowerowych pojawia się coraz więcej rowerów wspomaganych napędem elektrycznym.

W 2015 r. sprzedano ponad 0,5 mln e-rowerów, co stanowi 12,5% udziału w rynku rowerów. W tym samym roku dopuszczono do ruchu 12 363 auta z napędem elektrycznym, co oznacza udział w rynku 0,4%.

Rząd federalny zakłada, że do 2020 r. w Niemczech będzie 1 mln pojazdów napędzanych elektrycznie.

Niemcy-wybrali-elektryczne-rowery-1

 

Więcej informacji:
https://de.statista.com/infografik/5075/elektroantrieb-boomt-auf-dem-radweg/

Opracowała: MH, WPHI Kolonia

 

Źródło: Portal Promocji Eksportu (germany.trade.gov.pl)
Fot: germany.trade.gov.pl
Tab: germany.trade.gov.pl

13 0 1167 04 lipca, 2016 News, Sport Lipiec 4, 2016

Dodaj komentarz

Reklama

Pogoda

My na Twitterze

Reklama

Nasi fani na Facebooku

Reklama

Witamy wszystkich!

Portal powstał, by wspomóc oraz ułatwić poruszanie się w niemieckich realiach. Gdy przybyliśmy do Niemiec napotkaliśmy wiele przeszkód i trudności związanych z życiem codziennym na obcym terenie. Postanowiliśmy stworzyć miejsce, w którym wszyscy mogą zapoznać się z egzystencją w kraju pełnym możliwości jakim są Niemcy. Jest to miejsce, gdzie możecie podzielić się z innymi własnymi doświadczeniami, jak i informacjami, które będą pomocne dla mieszkańców Niemiec. Wiadomości te mogą być również pomocne dla osób mających zamiar odwiedzić jak i osiedlić się w Niemczech. Postaramy się informować na bieżąco o zmianach zachodzących w tym atrakcyjnym kraju. Będziemy szukać nowych możliwości rozwoju naszego wspólnego portalu. Zbieranie informacji, wskazówek oraz innych elementów życia w jednym miejscu pozwoli i ułatwi byt w nowym państwie. Współpracujemy już z wieloma osobami, w tym z Damianem Golcem i Michałem Majewskim autorami zdjęć znajdujących się na stronach portalu.

Zapraszamy wszystkich do współpracy.

Dziękujemy.
zespół Polacy w Niemczech

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej http://www.WirtualneNiemcy.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. ( Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.