Niemiecki eksport maszyn i urządzeń

Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Przelicz waluty

Nasze społeczności

My na Pinterest

...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
More Pins »

Reklama

Niemiecki eksport maszyn i urządzeń
Posted by

Niemiecki eksport maszyn i urządzeń

Niemiecki eksport maszyn i urządzeń słabnie

W kluczowej dla niemieckiej gospodarki branży widać osłabienie popytu. Powodem tego są mniejsze zamówienia z Chin oraz problemy z nadprodukcją w krajach wydobywających ropę.

Wartość eksportu w pierwszym półroczu br. spadła r/r o 1,1% do poziomu 76,7 mld EUR. Eksport do Chin spadł o 11,5%, a do USA o 0,9%. Niemiecki eksport maszyn i urządzeń do krajów członków OPEC skurczył się o 16,3%, przy czym np. do Arabii Saudyjskiej czy Brazylii spadek ten wynosił ponad 20%. Spadek eksportu do Rosji wniósł 5,2%.

Prawie połowa niemieckiego eksportu maszyn (47,3%) trafia do UE. W omawianym okresie eksport na ten rynek wzrósł o 1,7%, w tym do krajów strefy euro o 3%.

Najsilniej niemiecki eksport maszyn i urządzeń wzrósł do Turcji (+ 5,6%).

Więcej informacji:
http://www.vdma.org/viewer/-/article/render/14852675

Opracowała: MH; WPHI Kolonia

Monika Hebda

 

Źródło: Portal Promocji Eksportu (germany.trade.gov.pl)
Fot: własność redakcji

1 0 574 07 września, 2016 Biznes, Motoryzacja, News Wrzesień 7, 2016

Dodaj komentarz

Reklama

Pogoda

My na Twitterze

Reklama

Nasi fani na Facebooku

Reklama

Witamy wszystkich!

Portal powstał, by wspomóc oraz ułatwić poruszanie się w niemieckich realiach. Gdy przybyliśmy do Niemiec napotkaliśmy wiele przeszkód i trudności związanych z życiem codziennym na obcym terenie. Postanowiliśmy stworzyć miejsce, w którym wszyscy mogą zapoznać się z egzystencją w kraju pełnym możliwości jakim są Niemcy. Jest to miejsce, gdzie możecie podzielić się z innymi własnymi doświadczeniami, jak i informacjami, które będą pomocne dla mieszkańców Niemiec. Wiadomości te mogą być również pomocne dla osób mających zamiar odwiedzić jak i osiedlić się w Niemczech. Postaramy się informować na bieżąco o zmianach zachodzących w tym atrakcyjnym kraju. Będziemy szukać nowych możliwości rozwoju naszego wspólnego portalu. Zbieranie informacji, wskazówek oraz innych elementów życia w jednym miejscu pozwoli i ułatwi byt w nowym państwie. Współpracujemy już z wieloma osobami, w tym z Damianem Golcem i Michałem Majewskim autorami zdjęć znajdujących się na stronach portalu.

Zapraszamy wszystkich do współpracy.

Dziękujemy.
zespół Polacy w Niemczech

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej http://www.WirtualneNiemcy.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. ( Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.