Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Witamy wszystkich!

Portal powstał, by wspomóc oraz ułatwić poruszanie się w niemieckich realiach. Gdy przybyliśmy do Niemiec napotkaliśmy wiele przeszkód i trudności związanych z życiem codziennym na obcym terenie. Postanowiliśmy stworzyć miejsce, w którym wszyscy mogą zapoznać się z egzystencją w kraju pełnym możliwości jakim są Niemcy. Jest to miejsce, gdzie możecie podzielić się z innymi własnymi doświadczeniami, jak i informacjami, które będą pomocne dla mieszkańców Niemiec. Wiadomości te mogą być również pomocne dla osób mających zamiar odwiedzić jak i osiedlić się w Niemczech. Postaramy się informować na bieżąco o zmianach zachodzących w tym atrakcyjnym kraju. Będziemy szukać nowych możliwości rozwoju naszego wspólnego portalu. Zbieranie informacji, wskazówek oraz innych elementów życia w jednym miejscu pozwoli i ułatwi byt w nowym państwie. Współpracujemy już z wieloma osobami, w tym z Damianem Golcem i Michałem Majewskim autorami zdjęć znajdujących się na stronach portalu.

Zapraszamy wszystkich do współpracy.

Dziękujemy.
zespół Polacy w Niemczech
Nowy portal edukacyjny IPN
Posted by

Nowy portal edukacyjny IPN

Niemieckie obozy koncentracyjne – nowy portal edukacyjny IPN

Nowa witryna edukacyjna Instytutu Pamięci Narodowej przedstawia informacje o obozach zagłady i obozach koncentracyjnych utworzonych przez III Rzeszę Niemiecką na trenach okupowanej polski podczas II wojny światowej.

– To, że historycznie błędne, a dla Polaków także obraźliwe pojęcie „polskich” obozów śmierci lub zagłady wciąż pojawia się w różnych wypowiedziach i publikacjach, nie może być obojętne Instytutowi Pamięci Narodowej, którego powinnością jest szerzenie wiedzy o najnowszej historii Polski. W ramach tej misji stworzyliśmy portal internetowy „Niemieckie obozy w Polsce”. Jego przesłanie jest jasne i zgodne z prawdą historyczną: nie było „polskich” obozów zagłady, śmierci czy obozów koncentracyjnych. Były to obozy niemieckie, gdyż założyli je i zarządzali nimi Niemcy, sprawujący w okupowanej Polsce krwawe rządy. – opisał dr Sławomir Kalbarczyk

ODWIEDŹ PORTAL:
http://www.truthaboutcamps.eu/th/misja-strony/15470,Misja-strony.html

Ministerstwo Spraw Zagranicznych z największą uwagą dba o dobre imię Polski i reaguje na przekłamania historyczne publikowane w światowych mediach.

Przekazywanie prawidłowych kodów pamięci i promocja prawdy historycznej polega na monitorowaniu doniesień zagranicznych środków masowego przekazu oraz wspieraniu działań mających na celu przekazywanie rzetelnych informacji o polskiej historii. Polska dyplomacja podejmuje interwencje w sprawie pojawiających się za granicą obraźliwych i nieprawdziwych sformułowań o „polskich obozach koncentracyjnych / polskich obozach śmierci”.

Polskie Ambasady domagają się sprostowań i używania poprawnego wyrażenia: „niemieckie obozy śmierci / niemieckie obozy koncentracyjne”.

Niemieckie obozy koncentracyjne znajdowały się na terenie wielu państw europejskich. Nadawanie im określeń związanych z geograficznym położeniem jest działaniem prowadzącym do zafałszowania historii krajów, w których mordowano ludzi z rozkazu nazistowskich Niemiec.

 

Źródło: Ambasada RP w Londynie (londyn.msz.gov.pl)
Fot: londyn.msz.gov.pl

1 Możliwość komentowania Nowy portal edukacyjny IPN została wyłączona 1007 01 lutego, 2017 Edukacja, Kultura i sztuka, Nauka i Badania, News, Organizacje, Przewodnik 1 lutego, 2017

Pomagamy

Wirtualne Niemcy to portal poświęcony tematyce Niemiec. Znajdziecie tutaj mnóstwo przydatnych informacji, wszystko to co jest związane z życiem w Niemczech. Praca w Niemczech, Polacy w Niemczech, pomoc w Niemczech to główne zagadnienia, które publikujemy w serwisie.Zapraszamy do lektury!WirtualneNiemcy.pl
Portal Informacyjny dla Polaków w Niemczech
info@wirtualneniemcy.pl
obsługa marketingowa NETRAD | agencja marketingowa

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej www.WirtualneNiemcy.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. (Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.