Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

No related posts were found
Witamy wszystkich!

Portal powstał, by wspomóc oraz ułatwić poruszanie się w niemieckich realiach. Gdy przybyliśmy do Niemiec napotkaliśmy wiele przeszkód i trudności związanych z życiem codziennym na obcym terenie. Postanowiliśmy stworzyć miejsce, w którym wszyscy mogą zapoznać się z egzystencją w kraju pełnym możliwości jakim są Niemcy. Jest to miejsce, gdzie możecie podzielić się z innymi własnymi doświadczeniami, jak i informacjami, które będą pomocne dla mieszkańców Niemiec. Wiadomości te mogą być również pomocne dla osób mających zamiar odwiedzić jak i osiedlić się w Niemczech. Postaramy się informować na bieżąco o zmianach zachodzących w tym atrakcyjnym kraju. Będziemy szukać nowych możliwości rozwoju naszego wspólnego portalu. Zbieranie informacji, wskazówek oraz innych elementów życia w jednym miejscu pozwoli i ułatwi byt w nowym państwie. Współpracujemy już z wieloma osobami, w tym z Damianem Golcem i Michałem Majewskim autorami zdjęć znajdujących się na stronach portalu.

Zapraszamy wszystkich do współpracy.

Dziękujemy.
zespół Polacy w Niemczech
Opieka nad osobami starszymi
Posted by

Opieka nad osobami starszymi

Opiekowanie się ludźmi w podeszłym wieku jest nieraz bardzo trudne, dlatego warto zapewnić im profesjonalną opiekę.

Pomoc przy opiece to nie wstyd
„Oddał matkę do domu starców” – słyszy się takie, wypowiedziane z pogardą sformułowania. Ludzie wygłaszają podobne opinie, nie znając sytuacji, w jakiej ktoś się znalazł, powodów postępowania. Dlatego w społeczeństwie wciąż jeszcze pokutuje przekonanie, że rodzicami czy dziadkami należy opiekować się samodzielnie, nie prosząc o niczyją pomoc. Warto jednak zauważyć, że rozwija się obecnie wiele firm świadczących usługi w opiece nad osobami starszymi. Dzięki Internetowi, znalezienie opiekunki bądź opiekuna dla matki lub dziadka w podeszłym wieku nie jest już trudne.

Kiedy warto znaleźć pomoc
Jeśli opieka nad drugim człowiekiem nas wyczerpuje, przerasta nasze możliwości i umiejętności, jeżeli opiekun jest w stanie zrobić pewne rzeczy lepiej od nas – warto znaleźć kogoś takiego, kto pomoże nam się zając bliskimi. Czasami taka opieka jest wręcz niezbędna – gdy potrzeba kogoś, kto będzie zajmował się osobą starszą podczas gdy jesteśmy poza domem. Wiele schorzeń wymaga ciągłej obecności opiekuna. Warto też spojrzeć na tę kwestię z perspektywy pacjenta. Starsi ludzie często czują się skrępowani swoją niedołężnością, szczególnie, gdy potrzebują pomocy przy korzystaniu z toalety, kąpieli, przebieraniu się. Paradoksalnie, łatwiej w takiej sytuacji może być im się oswoić z kimś obcym, niż z osobą bliską.

Gdzie szukać opiekunek i opiekunów
Wiele jest agencji pośredniczących, które pomagają znaleźć opiekunów dla osób starszych. Świetnym źródłem do poszukiwań jest także Internet. Opiekunkę zatrudnić można na przykład dzięki stronie Opiekunki24.pl. Tam znaleźć można wiele ofert pracy osób wykwalifikowanych, posiadających doświadczenie w pracy z ludźmi starszymi.

Portal to także baza wiedzy na temat opieki nad osobami w podeszłym wieku. Z jednej strony, podejmowane są tam tematy związane z rozpoznawaniem objawów pewnych chorób, podejściem do pacjenta i tak dalej, z drugiej strony, opisane są liczne kwestie prawne, dotyczące prawa pracy, które mogą być przydatne dla opiekunów.

Opieki dla osoby starszej warto poszukać zawczasu, a nie dopiero wtedy kiedy sytuacja będzie już bardzo trudna do opanowania.

Fot: opiekunki24.pl

3 Możliwość komentowania Opieka nad osobami starszymi została wyłączona 1036 17 stycznia, 2017 News, Praca, Zdrowie 17 stycznia, 2017

Pomagamy

Wirtualne Niemcy to portal poświęcony tematyce Niemiec. Znajdziecie tutaj mnóstwo przydatnych informacji, wszystko to co jest związane z życiem w Niemczech. Praca w Niemczech, Polacy w Niemczech, pomoc w Niemczech to główne zagadnienia, które publikujemy w serwisie.Zapraszamy do lektury!WirtualneNiemcy.pl
Portal Informacyjny dla Polaków w Niemczech
info@wirtualneniemcy.pl
obsługa marketingowa NETRAD | agencja marketingowa

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej www.WirtualneNiemcy.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. (Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.