Strona główna » Osoba niezaszczepiona w Niemczech

Osoba niezaszczepiona w Niemczech

by redakcja
0 comment

Osoba niezaszczepiona w Niemczech powinna wiedzieć o testach PCR i antygenowych, reżimie sanitarnym, itp

Testy przed przyjazdem do Niemiec

Reżim sanitarny w Niemczech wymaga wykonania testu przed i po przyjeździe do Niemiec. Osoba niezaszczepiona w Niemczech musi go wykonać nie wcześniej niż 48 godzin przed wjazdem do kraju albo nie wcześniej niż 48 godzin przed planowanym początkiem podróży, jeżeli wjazd następuje za pomocą środków transportu publicznego czyli pociągu, samolotu, statku, autobusu itp. Test antygenowy w Niemczech jest obowiązkowy, a jego wynik może być wydany w języku niemieckim, angielskim, francuskim, hiszpańskim lub włoskim.  

Testy po przyjeździe do Niemiec

Testy PCR  w Niemczech po przyjeździe należy wykonać najwcześniej piątego dnia po wjeździe do kraju, jeżeli chce się zwolnić z kwarantanny. Wynik testu należy przesłać do właściwego miejscowo niemieckiego urzędu ds. zdrowia. COVID w Niemczech rozprzestrzenia się bardzo szybko, dlatego podjęto kroki w celu zahamowania infekcji spowodowanych przez wirus SARS-CoV-2. 

Formularz lokalizacyjny w Niemczech

Co do zasady- każdy wjeżdżający do Niemiec ze strefy ryzyka albo samolotem niezależnie od tego, czy wcześniej przebywał na obszarze ryzyka musi wypełnić formularz lokalizacyjny na stronie einreiseanmeldung.de

Wyjątki dotyczą: osób, które w ciągu 24 godzin tylko przejeżdżają przez Niemcy (nie mają zamiaru nocować w kraju ani korzystać z kilkugodzinnych postojów); osób, które są przewoźnikami artykułów codziennego użytku, które muszą zostać dostarczone do sklepów; osób przewożących pasażerów; osób reprezentujących rząd (prezydentów, premierów, ministrów, kanclerzy itp.), które podróżują samolotami służbowymi przez terminale rządowe; osoby, które zostały przetransportowane do Niemiec w celach medycznych, jeżeli pomoc ich ojczystym kraju nie jest możliwa; osoby, które przyjechały do Niemiec na nie dłużej niż 24 godziny; pracowników transgranicznych; osób,  które posiadają w Niemczech bliską rodzinę jak dzieci, współmałżonka, partnera, osoby starsze wymagające pomocy; osób będących członkami rządu, parlamentarzystami oraz członków korpusu dyplomatycznego. 

Ponad  to osoba niezaszczepiona w Niemczech nie może swobodnie korzystać z miejsc publicznych, musi okazać aktualny test PCR lub inny antygenowy. 

UWAGA!
Zwolnienie z obowiązku wypełniania formularza lokalizacyjnego nie zwalnia z obowiązku posiadania przy wjeździe ważnego certyfikatu zaszczepienia/ certyfikatu ozdrowieńca / lub negatywnego wyniku testu.

Więcej informacji na stronach niemieckiego urzędu ds. zdrowia: tools.rki.de/PLZTool/en-GB

Na podstawie materiałów: Ministerstwo Spraw Zagranicznych – gov.pl 
Fot: Mufid Majnun | unsplash.com/@mufidpwt

You may also like