Pensje w Niemczech rosną

Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Przelicz waluty

Nasze społeczności

My na Pinterest

...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
More Pins »

Reklama

Pensje w Niemczech rosną
Posted by

Pensje w Niemczech rosną

Siła nabywcza niemieckich konsumentów jest najwyższa od ponad siedmiu lat

 

Według Federalnego Urzędu Statystycznego płace realne od stycznia do marca br. wzrosły średnio o 2,5% w porównaniu z pierwszym kwartałem ubiegłego roku. Jednocześnie w tym okresie inflacja utrzymywała się na stałym średnim poziomie 0,0%. W związku z tym nominalny wzrost pensji był w pełni odczuwalny przez obywateli. Dla porównania rok wcześniej płace realne wzrosły o 1,7% r/r, a w 2013 r. spadły o 0,1% r/r.

Według ekonomistów ważną rolę we wzroście dochodów obywateli może mieć wprowadzenie płacy minimalnej. Potwierdza to zwiększenie zarobków pracowników niewykwalifikowanych (+ 4,0% r/r) i średnio wykwalifikowanych (+ 2,8% r/r) oraz wykonujących tzw. mini-jobs (+ 5,0% r/r). Wyższe płace odnotowano m.in. wśród zatrudnionych w firmach ochroniarskich (+ 4,4% r/r), w branży gastronomicznej (+ 4,1% r/r) i wśród taksówkarzy (+ 3,0% r/r). Do końca roku obowiązkową stawkę 8,50 EUR za godzinę zaczną zarabiać pracownicy zakładów fryzjerskich i pracownicy zakładów przetwórstwa mięsnego, a od 2017 r. osoby pracujące w rolnictwie, leśnictwie i ogrodnictwie.

Źródło: berlin.trade.gov.pl
Fot: freeimages.com

0 0 631 06 kwietnia, 2016 News, Praca Kwiecień 6, 2016

Dodaj komentarz

Reklama

Pogoda

My na Twitterze

Reklama

Nasi fani na Facebooku

Reklama

Witamy wszystkich!

Portal powstał, by wspomóc oraz ułatwić poruszanie się w niemieckich realiach. Gdy przybyliśmy do Niemiec napotkaliśmy wiele przeszkód i trudności związanych z życiem codziennym na obcym terenie. Postanowiliśmy stworzyć miejsce, w którym wszyscy mogą zapoznać się z egzystencją w kraju pełnym możliwości jakim są Niemcy. Jest to miejsce, gdzie możecie podzielić się z innymi własnymi doświadczeniami, jak i informacjami, które będą pomocne dla mieszkańców Niemiec. Wiadomości te mogą być również pomocne dla osób mających zamiar odwiedzić jak i osiedlić się w Niemczech. Postaramy się informować na bieżąco o zmianach zachodzących w tym atrakcyjnym kraju. Będziemy szukać nowych możliwości rozwoju naszego wspólnego portalu. Zbieranie informacji, wskazówek oraz innych elementów życia w jednym miejscu pozwoli i ułatwi byt w nowym państwie. Współpracujemy już z wieloma osobami, w tym z Damianem Golcem i Michałem Majewskim autorami zdjęć znajdujących się na stronach portalu.

Zapraszamy wszystkich do współpracy.

Dziękujemy.
zespół Polacy w Niemczech

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej http://www.WirtualneNiemcy.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. ( Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.