Pfleiderer Grajewo w Polsce oraz w Niemczech

Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Witamy wszystkich!

Portal powstał, by wspomóc oraz ułatwić poruszanie się w niemieckich realiach. Gdy przybyliśmy do Niemiec napotkaliśmy wiele przeszkód i trudności związanych z życiem codziennym na obcym terenie. Postanowiliśmy stworzyć miejsce, w którym wszyscy mogą zapoznać się z egzystencją w kraju pełnym możliwości jakim są Niemcy. Jest to miejsce, gdzie możecie podzielić się z innymi własnymi doświadczeniami, jak i informacjami, które będą pomocne dla mieszkańców Niemiec. Wiadomości te mogą być również pomocne dla osób mających zamiar odwiedzić jak i osiedlić się w Niemczech. Postaramy się informować na bieżąco o zmianach zachodzących w tym atrakcyjnym kraju. Będziemy szukać nowych możliwości rozwoju naszego wspólnego portalu. Zbieranie informacji, wskazówek oraz innych elementów życia w jednym miejscu pozwoli i ułatwi byt w nowym państwie. Współpracujemy już z wieloma osobami, w tym z Damianem Golcem i Michałem Majewskim autorami zdjęć znajdujących się na stronach portalu.

Zapraszamy wszystkich do współpracy.

Dziękujemy.
zespół Polacy w Niemczech
Pfleiderer Grajewo w Polsce oraz w Niemczech
Posted by

Pfleiderer Grajewo w Polsce oraz w Niemczech

Pfleiderer Grajewo zamierza sprzedawać meble w Polsce i Unii Europejskiej. Na wspólnym działaniu polskich i niemieckich działów grupa zaoszczędzi ponad 60 mln zł

 

Pfleiderer Grajewo po rezygnacji z rynków wschodnich stawia na sprzedaż w państwach Unii Europejskiej. Producent mebli i wyrobów z drewna liczy też na rosnące zakupy Polaków i planuje inwestycje w unowocześnienie swoich fabryk. Ma też plan zaoszczędzenia 15 mln euro w ciągu trzech lat.

Spółka posiadająca fabryki zarówno w Polsce, jak i w Niemczech zamierza zintegrować przynajmniej część prowadzonej w obu krajach działalności. Liczy w związku z tym na oszczędności rzędu 15 mln euro do końca 2017 r.

– Oznacza to, że Europa Zachodnia, czyli Niemcy i Polska, będą współpracowały w ramach obszarów zadaniowych, takich jak marketing, zakupy i transfer technologii, rozwój HR – mówi agencji informacyjnej Newseria Inwestor Michael Wolff, prezes zarządu Pfleiderer Grajewo w Polsce. – Będą ściśle ze sobą współdziałały, ponieważ widzimy szanse na uzyskanie synergii dzięki tej współpracy. Na tym się skupimy w nadchodzących latach w naszej tegorocznej strategii.

W 2014 roku skonsolidowane przychody ze sprzedaży spółki przekraczały 1,5 mld zł i były o 60 mln wyższe niż rok wcześniej. Zysk netto przypadający akcjonariuszom jednostki dominującej Pfleiderer Grajewo spadł o ponad 49 mln zł, przekraczając 103 mln zł. Spadek ten był skutkiem wycofania się z rynku rosyjskiego, który w 2013 roku przyniósł grupie 97,5 tys. zł zysku netto. Zysk z działalności kontynuowanej wzrósł niemal dwukrotnie. Zwiększył się też zysk operacyjny, który wzrósł do niemal 143 mln zł ze 109,7 mln zł rok wcześniej.

– To był udany rok dla Pfleiderer – ocenia mimo to Michael Wolff. – Sprzedaż wzrosła o 4 proc., a marża EBITDA, rentowność mogła nawet wzrosnąć bardziej, skorzystaliśmy na wzroście polskiego rynku, zwłaszcza w przemyśle meblarskim. To bardzo silna gałąź w Polsce, szczególnie w dziedzinie eksportu. Wzrost tej branży oceniam nawet na 15 proc., a my mogliśmy w nim uczestniczyć.

Prezes zarządu Pfleiderer Grajewo podkreśla, że poza rynkiem krajowym największe nadzieje wiążę ze sprzedażą do Niemiec, ale celem spółki są też północne części Europy, takie jak Szwecja, Finlandia, Norwegia. Silny jest również obszar państw bałtyckich oraz Czechy i Słowacja.

– Z uwagi na kryzys na Ukrainie i z powodu Rosji eksport produktów z Polski do Rosji jest prawie niemożliwy, teraz jest on prawie zerowy. Rynek zachodnioeuropejski jest jednak mocny i przyjął również towary z Polski, dlatego możemy się spodziewać, że eksport z Polski do Europy Zachodniej będzie dalej rosnąć.

Dla spółki problemem na europejskim rynku meblowym są m.in. ceny, które znajdują się pod presją taniego importu z Ukrainy oraz Białorusi, Rumunii i Turcji. Z drugiej strony wolne i dostępne w niskiej cenie moce przerobowe Pfleiderer Grajewo dostrzega również w Polsce. Dlatego firma zamierza tu inwestować w swoją produkcję.

– Bierzemy sobie na cel dwie fabryki. W jednej z nich uruchomimy produkcję nowych blatów roboczych, głównie do produkcji kuchni, czyli będą to blaty kuchenne – zapowiada prezes Michael Wolff z Pfleiderer Grajewo. – Natomiast w tej drugiej wymienimy system grzewczy dla naszej suszarni, gdzie na razie używamy gazu, który zostanie zastąpiony przez grzejnik na biomasę. Oczywiście we wszystkich fabrykach mamy CAPEX związany z ulepszeniami i konserwacją, aby zwiększyć dostępność mocy przerobowych.

Źródło: materiały pochodzą ze strony agencji informacyjnej Newseria Inwestor
Fot: inwestor.newseria.pl

2 Możliwość komentowania Pfleiderer Grajewo w Polsce oraz w Niemczech została wyłączona 1144 09 kwietnia, 2015 Biznes, News 9 kwietnia, 2015

Pomagamy

Wirtualne Niemcy to portal poświęcony tematyce Niemiec. Znajdziecie tutaj mnóstwo przydatnych informacji, wszystko to co jest związane z życiem w Niemczech. Praca w Niemczech, Polacy w Niemczech, pomoc w Niemczech to główne zagadnienia, które publikujemy w serwisie.Zapraszamy do lektury!WirtualneNiemcy.pl
Portal Informacyjny dla Polaków w Niemczech
info@wirtualneniemcy.pl
obsługa marketingowa NETRAD | agencja marketingowa

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej www.WirtualneNiemcy.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. (Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.