Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Witamy wszystkich!

Portal powstał, by wspomóc oraz ułatwić poruszanie się w niemieckich realiach. Gdy przybyliśmy do Niemiec napotkaliśmy wiele przeszkód i trudności związanych z życiem codziennym na obcym terenie. Postanowiliśmy stworzyć miejsce, w którym wszyscy mogą zapoznać się z egzystencją w kraju pełnym możliwości jakim są Niemcy. Jest to miejsce, gdzie możecie podzielić się z innymi własnymi doświadczeniami, jak i informacjami, które będą pomocne dla mieszkańców Niemiec. Wiadomości te mogą być również pomocne dla osób mających zamiar odwiedzić jak i osiedlić się w Niemczech. Postaramy się informować na bieżąco o zmianach zachodzących w tym atrakcyjnym kraju. Będziemy szukać nowych możliwości rozwoju naszego wspólnego portalu. Zbieranie informacji, wskazówek oraz innych elementów życia w jednym miejscu pozwoli i ułatwi byt w nowym państwie. Współpracujemy już z wieloma osobami, w tym z Damianem Golcem i Michałem Majewskim autorami zdjęć znajdujących się na stronach portalu.

Zapraszamy wszystkich do współpracy.

Dziękujemy.
zespół Polacy w Niemczech
Plan współpracy rozwojowej w 2017 roku
Posted by

Plan współpracy rozwojowej w 2017 roku

Plan współpracy rozwojowej w 2017 roku zaakceptowany

Minister Spraw Zagranicznych zaakceptował Plan współpracy rozwojowej w 2017 r.

Dokument określa kierunki, cele i formy działań współpracy rozwojowej oraz wielkość środków finansowych kierowanych do krajów partnerskich za pośrednictwem instrumentów współpracy bilateralnej i wielostronnej.

W 2017 r. polska współpraca rozwojowa realizowana będzie głównie na rzecz czterech państw Partnerstwa Wschodniego – Ukrainy, Białorusi, Mołdawii i Gruzji, czterech państw afrykańskich – Etiopii, Kenii, Tanzanii i Senegalu oraz Palestyny i Mjanmy. Plan  określa priorytety tematyczne dla poszczególnych krajów.

Istotnym elementem współpracy rozwojowej w 2017 r. będzie pomoc humanitarna udzielana w ramach dedykowanego pakietu w odpowiedzi na kryzys na Bliskim Wschodzie.

W Planie przewidziano także działania w ramach wielostronnej współpracy rozwojowej wynikające z członkostwa w Unii Europejskiej oraz udział Polski w międzynarodowych agendach pomocowych.

Działania opisane w dokumencie zostaną sfinansowane przede wszystkim z rezerwy celowej budżetu państwa „Implementacja polskiego programu współpracy na rzecz rozwoju oraz wsparcie międzynarodowej współpracy na rzecz demokracji i społeczeństwa obywatelskiego” przewidzianej w projekcie ustawy budżetowej na rok 2017, której dysponentem jest MSZ oraz ze środków budżetowych MSZ.

Zgodnie z ustawą o współpracy rozwojowej, Plan obejmuje również działania z dziedziny współpracy rozwojowej realizowane i finansowane ze środków innych organów administracji rządowej.

Plan 2017:
https://www.polskapomoc.gov.pl/download/files/Dokumenty_i_Publikacje/Plan_wspolpracy_2017/Plan_2017.pdf

 

Źródło: Polska Pomoc (polskapomoc.gov.pl)
Fot: własność redakcji

2 Możliwość komentowania Plan współpracy rozwojowej w 2017 roku została wyłączona 713 18 stycznia, 2017 Nauka i Badania, News, Polityka 18 stycznia, 2017

Pomagamy

Wirtualne Niemcy to portal poświęcony tematyce Niemiec. Znajdziecie tutaj mnóstwo przydatnych informacji, wszystko to co jest związane z życiem w Niemczech. Praca w Niemczech, Polacy w Niemczech, pomoc w Niemczech to główne zagadnienia, które publikujemy w serwisie.Zapraszamy do lektury!WirtualneNiemcy.pl
Portal Informacyjny dla Polaków w Niemczech
info@wirtualneniemcy.pl
obsługa marketingowa NETRAD | agencja marketingowa

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej www.WirtualneNiemcy.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. (Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.