Strona główna » Polacy i ich szkolne zakupy

Polacy i ich szkolne zakupy

dodane przez: Agnieszka L
0 ilość komentarzy

CBOS wyliczył, że przygotowanie jednego dziecka do szkoły pochłania ponad 1,2 tys. złotych.

 

Połowa tej kwoty to zakup podręczników szkolnych, blisko jedna trzecia ubranie i obuwie, a jedna czwarta – niezbędne przybory szkolne. Rok szkolny zaczyna się za tydzień. Gospodarstwa domowe mogą liczyć jedynie na częściowe dofinansowanie państwa, które zapewni m.in. darmowe podręczniki do klas pierwszych, drugich i czwartych szkół podstawowych oraz pierwszych gimnazjum.

W tym roku z budżetu państwa zostanie przeznaczonych na ten cel 306 mln zł, które trafią do 227 tys. uczniów. Warto jednak zastanowić się czy nie wspomóc edukacyjnego budżetu szybkim zastrzykiem gotówki. Wiele osób docenia fakt, iż biorąc pożyczkę w Internecie, wnioski mogą być składane w 100% online 24h przez 7 dni w tygodniu. Wygoda i szybkość oraz brak potrzeby dopełnienia dodatkowych formalności sprawiają, że coraz więcej osób korzysta z oferty instytucji pozabankowych. Wystarczy wybrać wysokość pożyczki oraz termin, w jakim jesteśmy w stanie ją spłacić i wypełnić wniosek, podając swoje dane osobowe.

– Klientów szybkich pożyczek przyciąga coraz bogatsza, pozabankowa oferta. Limity znacząco wzrosły. W Zaimo można otrzymać nawet 15 000 zł na 36 miesięcy. Pożyczki online stają się coraz silniejszą konkurencją dla bankowych kredytów – podkreśla Katarzyna Davies, dyrektor zarządzający Kreditech Polska, do którego należy marka Zaimo.pl.

Pojawienie na rynku takich produktów to sygnał dla banków, które wciąż nie mają elastycznej oferty dla osób o średnich i niskich notowaniach w BIK. Tymczasem firmy takie jak Kreditech czerpią coraz szerzej z modeli bankowych uzupełniając je o autorskie rozwiązania, chociażby z zakresu scoringu. Aby odpowiednio ocenić ryzyko i jednocześnie ograniczyć możliwość nadmiernego zadłużania się klientów, Zaimo korzysta z modelu scoringu opartego o Big Data, który na podstawie analizy 20 000 danych jest w stanie w kilka minut wydać decyzję i przelać środki na konto klienta.

W sektorze pozabankowym drzemie ogromny potencjał, który spowoduje, że banki będą zmuszone do reakcji na zmieniający się trend rosnącej popularności firm pożyczkowych. W 2014 roku zadłużenie konsumenckie wobec tego sektora wyniosło 4 mld zł, wobec 2,15 mld zł w 2012 r. Polacy pożyczają coraz częściej coraz wyższe kwoty, ARC Rynek i Opinia podaje, że ponad 33% badanych spłaca więcej niż 2 kredyty.

Źródło: materiały pochodzą ze strony agencji informacyjnej Newseria Biznes
Fot: freeimages.com

Ciekawe wiadomości