Polacy na stażach w zagranicznych instytucjach naukowych

Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Przelicz waluty

Nasze społeczności

My na Pinterest

...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
More Pins »

Reklama

Polacy na stażach w zagranicznych instytucjach naukowych
Posted by

Polacy na stażach w zagranicznych instytucjach naukowych

14 naukowców skorzysta ze staży w zagranicznych instytucjach

 

14 młodych badaczy skorzysta ze staży w zagranicznych instytucjach naukowych, podnosząc swoje kwalifikacje m.in. w zarządzaniu badaniami naukowymi. Ich wyjazdy finansuje Fundacja na rzecz Nauki Polskiej, która rozstrzygnęła czwartą i ostatnią edycję programu Staże.

Do czwartej edycji programu zgłoszono 142 wnioski. W kolejnym etapie – rozmowach z komisją ekspertów – wzięło udział 20 młodych badaczy. Z grona tych osób wyłoniono 14 nowych uczestników programu.

Na pięciomiesięczny staż do berlińskiego Charité – jednej z największych klinik w Europie, będącej szkołą medyczną dla Wolnego Uniwersytetu Berlina i Uniwersytetu Humboldta wyjedzie dr Dorota Kobylińska. Cztery miesiące w belgijskim University of Liege spędzi mgr Anna Duszyk. Trzy miesiące w zagranicznych ośrodkach spędzą również: mgr Viktoria Babenko (Hiszpania) i mgr Natalia Banasik (USA). Na dwumiesięczny staż wyjadą: dr Mariusz Barczak (Irlandia), dr Dominik Czaplicki, dr Agnieszka Krawczyńska, dr inż. Aleksandra Mielewczyk-Gryń, dr inż. Adam Schmidt i dr inż. Katarzyna Jodko-Piórecka (Wielka Brytania), mgr Mariana Kozłowska (Niemcy). Z miesięcznego pobytu skorzystają zaś: dr Magdalena Kowalik (Szwajcaria), dr hab. inż. Wojciech Mazurczyk (Holandia), dr Rafał Urniaż (Wielka Brytania).

Podczas pobytu w zagranicznej instytucji naukowej lub firmie naukowcy będą mogli podnieść swoje kwalifikacje z zakresu: zarządzania badaniami naukowymi, zarządzania zespołami naukowymi, współpracy interdyscyplinarnej, komercjalizacji wyników badań oraz przedsiębiorczości.

W czterech edycjach programu SKILLS – Staże wyłoniono 55 laureatów. Młodzi naukowcy na miejsce realizacji stażu wybierali jednostki naukowe i firmy z całego świata, m.in. w: Wielkiej Brytanii (14 staży), USA (7 staży), Niemczech (7 staży), Holandii (5 staży), Finlandii (3 staże), Singapurze (2 staże) czy Kanadzie (1 staż). Średni czas trwania stażu wynosi około 4 miesięcy.

 

Źródło: PAP Nauka w Polsce | www.naukawpolsce.pap.pl
Fot: freeimages.com

0 0 955 05 czerwca, 2015 Ciekawostki, Edukacja, News Czerwiec 5, 2015

Dodaj komentarz

Reklama

Pogoda

My na Twitterze

Reklama

Nasi fani na Facebooku

Reklama

Witamy wszystkich!

Portal powstał, by wspomóc oraz ułatwić poruszanie się w niemieckich realiach. Gdy przybyliśmy do Niemiec napotkaliśmy wiele przeszkód i trudności związanych z życiem codziennym na obcym terenie. Postanowiliśmy stworzyć miejsce, w którym wszyscy mogą zapoznać się z egzystencją w kraju pełnym możliwości jakim są Niemcy. Jest to miejsce, gdzie możecie podzielić się z innymi własnymi doświadczeniami, jak i informacjami, które będą pomocne dla mieszkańców Niemiec. Wiadomości te mogą być również pomocne dla osób mających zamiar odwiedzić jak i osiedlić się w Niemczech. Postaramy się informować na bieżąco o zmianach zachodzących w tym atrakcyjnym kraju. Będziemy szukać nowych możliwości rozwoju naszego wspólnego portalu. Zbieranie informacji, wskazówek oraz innych elementów życia w jednym miejscu pozwoli i ułatwi byt w nowym państwie. Współpracujemy już z wieloma osobami, w tym z Damianem Golcem i Michałem Majewskim autorami zdjęć znajdujących się na stronach portalu.

Zapraszamy wszystkich do współpracy.

Dziękujemy.
zespół Polacy w Niemczech

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej http://www.WirtualneNiemcy.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. ( Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.