Polacy zdobyli 20 medali w Norymberdze

Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Witamy wszystkich!

Portal powstał, by wspomóc oraz ułatwić poruszanie się w niemieckich realiach. Gdy przybyliśmy do Niemiec napotkaliśmy wiele przeszkód i trudności związanych z życiem codziennym na obcym terenie. Postanowiliśmy stworzyć miejsce, w którym wszyscy mogą zapoznać się z egzystencją w kraju pełnym możliwości jakim są Niemcy. Jest to miejsce, gdzie możecie podzielić się z innymi własnymi doświadczeniami, jak i informacjami, które będą pomocne dla mieszkańców Niemiec. Wiadomości te mogą być również pomocne dla osób mających zamiar odwiedzić jak i osiedlić się w Niemczech. Postaramy się informować na bieżąco o zmianach zachodzących w tym atrakcyjnym kraju. Będziemy szukać nowych możliwości rozwoju naszego wspólnego portalu. Zbieranie informacji, wskazówek oraz innych elementów życia w jednym miejscu pozwoli i ułatwi byt w nowym państwie. Współpracujemy już z wieloma osobami, w tym z Damianem Golcem i Michałem Majewskim autorami zdjęć znajdujących się na stronach portalu.

Zapraszamy wszystkich do współpracy.

Dziękujemy.
zespół Polacy w Niemczech
Polacy zdobyli 20 medali w Norymberdze
Posted by

Polacy zdobyli 20 medali w Norymberdze

20 medali dla polskich wynalazców na wystawie w Norymberdze

 

Pięć medali złotych, dziesięć srebrnych i pięć brązowych zdobyli polscy wynalazcy podczas 67. Międzynarodowej Wystawy Wynalazków iENA 2015 Pomysły, Wynalazki, Nowe Produkty, która odbyła się w Norymberdze. Na polskim stanowisku zaprezentowano blisko 30 innowacyjnych rozwiązań.

„Podczas tej jednej z najstarszych wystaw wynalazczych na świecie, zaprezentowano ponad 750 rozwiązań z 36 państw m.in. Polski, Włoch, Libii, Mołdawii, Turcji, Filipin, Stanów Zjednoczonych, Chin, Malezji, Chorwacji i wielu innych” – informuje w przesłanym komunikacie Stowarzyszenie Polskich Wynalazców i Racjonalizatorów.

Złoty medal otrzymał Instytut Chemii Przemysłowej im. prof. Ignacego Mościckiego za „Sprytne opakowanie biobójcze”. Aż trzy złote krążki zdobył Instytut Nafty i Gazu, który doceniono za: „dodatek cetanowo-detergentowy do energooszczędnych olejów napędowych”, „uniwersalny pakiet dodatków do olejów opałowych” oraz „stabilizowany modyfikator spalania o wysokiej skuteczności do lekkich olejów opałowych”. Piąty złoty medal dla Polski przyznano Instytutowi Włókien Naturalnych i Roślin Zielarskich za „odzież jako suplement opatrunku w terapii chorób dermatologicznych”.

Srebrne medale otrzymali przedstawiciele dziesięciu polskich instytucji naukowych: Akademii Górniczo-Hutniczej im Stanisława Staszica w Krakowie; Politechniki Krakowskiej; Przemysłowego Instytutu Automatyki i Pomiarów; Instytutu Chemii Przemysłowej im. prof. Ignacego Mościckiego; Wojskowej Akademii Technicznej; Wojskowego Instytutu Techniki Inżynieryjnej; Instytutu Inżynierii Materiałów Polimerowych i Barwników – Oddziału Elastomerów i Technologii Gumy w Piastowie; Politechniki Łódzkiej; Instytutu Technik Innowacyjnych EMAG oraz EMAG SERWIS Sp. z o.o.; Instytutu Włókiennictwa w Łodzi.

Brązowe medal otrzymali zaś przedstawiciele: Politechniki Krakowskiej; Wojskowej Akademii Technicznej i firmy VIGO System S.A.; Instytutu Biotechnologii Przemysłu Rolno-Spożywczego im. prof. Wacława Dąbrowskiego w Warszawie; Instytutu Włókiennictwa w Łodzi.

Organizatorem wystawy była spółka AFAG Messen und Ausstellungen GmbH. Po raz pierwszy w historii wystawy Polska była krajem partnerskim wydarzenia.

Źródło: PAP Nauka w Polsce | www.naukawpolsce.pap.pl
Fot: freeimages.com

6 Możliwość komentowania Polacy zdobyli 20 medali w Norymberdze została wyłączona 913 05 listopada, 2015 Ciekawostki, Nauka i Badania, News, Wydarzenia 5 listopada, 2015

Pomagamy

Wirtualne Niemcy to portal poświęcony tematyce Niemiec. Znajdziecie tutaj mnóstwo przydatnych informacji, wszystko to co jest związane z życiem w Niemczech. Praca w Niemczech, Polacy w Niemczech, pomoc w Niemczech to główne zagadnienia, które publikujemy w serwisie.Zapraszamy do lektury!WirtualneNiemcy.pl
Portal Informacyjny dla Polaków w Niemczech
info@wirtualneniemcy.pl
obsługa marketingowa NETRAD | agencja marketingowa

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej www.WirtualneNiemcy.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. (Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.