Polki dbają o swoje kosmetyki

Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Nasze społeczności

Reklama

Przelicz waluty

My na Pinterest

...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
More Pins »

Reklama

Polki dbają o swoje kosmetyki
Posted by

Polki dbają o swoje kosmetyki

Polki wygrywają w dbaniu o swoje kosmetyki

 

Ponad 6,3 miliona Polek dba o swoje kosmetyki, korzystając z dość zaskakującej, jednak sprawdzonej metody – zamiast w łazienkowej szafce, przechowuje je w lodówce. Według badania zleconego przez Samsung, to Polki przodują w dbaniu o swoje kosmetyki, a tuż po Francuzkach stanowią największą grupę przechowującą swoje cenne ubrania w niskiej temperaturze.

Cenne kosmetyki na półce w chłodziarce, a skórzane spodnie tuż w pojemniku obok – już ponad 22 milionów kobiet przechowuje swoje produkty kosmetyczne w lodówkach, z tego 1,4 miliona pań, umieszcza na półce chłodziarki ubrania czy dodatki, które są dla nich cenne. Według badań przeprowadzonych na zlecenie Samsung, Polki przodują na tle europejskim w dbaniu o swoje kosmetyki. Ponad 6,3 miliona mieszkanek naszego kraju przechowuje drogocenne kremy w niskiej temperaturze – Niemek – 5,3 miliona, Francuzek – 4,5 miliona, Włoszek – 4 miliony a Brytyjek – 3 miliony. Co stoi za tym zjawiskiem? Zdaniem znanej dziennikarki modowej Emmy Hill, świadoma i wymagająca konsumentka traktuje zakup innowacyjnego kosmetyku jako inwestycję, o którą trzeba dbać, również w warunkach domowych.

Z kolei w kategorii mody, to we Francji, ojczyźnie haute couture, mieszka najwięcej zwolenniczek trzymania wartościowych ubrań w niskiej temperaturze. Wyniki badania potwierdzają, że ponad pół miliona Francuzek przechowuje w swoich lodówkach określone artykuły modowe, co stanowi ponad jedną trzecią wszystkich Europejek mających podobny zwyczaj (w Polsce – prawie 415 tysięcy). Emma Hill stwierdziła: Wobec rosnącej liczby kobiet wydających coraz więcej pieniędzy na modę i kosmetyki, nie dziwi fakt, że znaczny odsetek kobiecej populacji w Europie zamienia szafki na kosmetyki w łazience na lodówkę. Branżową tajemnicę handlową stanowi wiedza, że przechowywanie określonych kosmetyków codziennego użytku w chłodnych temperaturach nie tylko wzmaga przyjemne uczucie podczas aplikacji, ale pozwala też dłużej zachować świeżość i właściwości produktów. Z kolei przechowywanie ubrań, takich jak futra, swetry z angory czy skórzane swetry pozwala dłużej zachować ich nieskazitelny wygląd, a także zapobiega zalęganiu się w nich moli.

W oparciu o analizę trendów, tacy producenci sprzętu AGD jak Samsung wprowadzają już lodówki, które są tak skonstruowane, aby każdy rodzaj produktów miał swoje dedykowane miejsce. Przykładem może być lodówka Food Showcase, stworzona w oparciu o rzeczywiste potrzeby konsumentów. Wyraźnie wydzielone „strefy“ pozwalają każdemu z członków rodziny przechowywać dowolnie wybrane artykuły, bez potrzeby sięgania po nie i przestawiania w celu poszukiwania danej rzeczy. Dzięki temu kosmetyki gospodyni domowej mogą być przechowywane w chłodnym, czystym i bezpiecznym miejscu poza zasięgiem dzieci. Tak samo z ubraniami – lodówka pozwala przechowywać je w wygodnym miejscu, bez potrzeby przekładania, gdy chcemy sięgnąć np. po produkt spożywczy.

Badania zostały przeprowadzone przez Kantar Media na reprezentatywnej w skali kraju próbie osób powyżej 16. roku życia w Polsce, Francji, Niemczech, Wielkiej Brytanii i we Włoszech.

 

Źródło: materiały pochodzą ze strony: infowire.pl

fot: freeimages.com

3 0 936 22 października, 2014 News, Rozmaitości 22 października, 2014

Dodaj komentarz

Reklama

Pogoda

My na Twitterze

Nasi fani na Facebooku

Reklama

Witamy wszystkich!

Portal powstał, by wspomóc oraz ułatwić poruszanie się w niemieckich realiach. Gdy przybyliśmy do Niemiec napotkaliśmy wiele przeszkód i trudności związanych z życiem codziennym na obcym terenie. Postanowiliśmy stworzyć miejsce, w którym wszyscy mogą zapoznać się z egzystencją w kraju pełnym możliwości jakim są Niemcy. Jest to miejsce, gdzie możecie podzielić się z innymi własnymi doświadczeniami, jak i informacjami, które będą pomocne dla mieszkańców Niemiec. Wiadomości te mogą być również pomocne dla osób mających zamiar odwiedzić jak i osiedlić się w Niemczech. Postaramy się informować na bieżąco o zmianach zachodzących w tym atrakcyjnym kraju. Będziemy szukać nowych możliwości rozwoju naszego wspólnego portalu. Zbieranie informacji, wskazówek oraz innych elementów życia w jednym miejscu pozwoli i ułatwi byt w nowym państwie. Współpracujemy już z wieloma osobami, w tym z Damianem Golcem i Michałem Majewskim autorami zdjęć znajdujących się na stronach portalu.

Zapraszamy wszystkich do współpracy.

Dziękujemy.
zespół Polacy w Niemczech

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej http://www.WirtualneNiemcy.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. ( Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.