Strona główna » Polsko-Niemiecka Nagroda Młodzieży

Polsko-Niemiecka Nagroda Młodzieży

dodane przez: Krzysztof B
0 ilość komentarzy

POLSKO-NIEMIECKA NAGRODA MŁODZIEŻY 2014–2016

Organizacja Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży zaprasza do udziału w konkursie dotyczącym problematyki: edukacja – doskonalenie – praca zawodowa młodych ludzi. Najciekawsze projekty zostaną wyróżnione Polsko-Niemiecką Nagrodą Młodzieży 2014–2016.

Do udziału w konkursie zapraszamy szkoły, organizacje pozarządowe i placówki oświatowe, które w 2015 r. przeprowadzą wspólne spotkanie młodzieży z Polski i Niemiec. Tematem przewodnim spotkania ma być kwestia kształcenia zawodowego młodych ludzi i ich sytuacja na rynku pracy. W spotkaniu polskiej i niemieckiej młodzieży może wziąć udział partner z innego kraju.

Zgłoszenia do udziału w konkursie przyjmowane są drogą elektroniczną na adres PNWM najpóźniej do dnia 30 września 2014 r.

Formularz zgłoszeniowy oraz informacje o konkursie dostępne są na stronie internetowej: www.pnwm.org/nagroda lub w zakładce:Aktualności i projekty/Nagroda młodzieży.

Polsko Niemiecka Współpraca Młodzieży (PNWM) jest organizacją międzynarodową, utworzoną w oparciu o Umowę między Rządem Rzeczypospolitej Polskiej a Rządem Republiki Federalnej Niemiec o polsko-niemieckiej współpracy młodzieży, podpisaną 17 czerwca 1991 roku. Zadaniem PNWM jest wspieranie wzajemnego poznania i zrozumienia oraz ścisłej współpracy młodzieży Polski i Niemiec. Do tej pory w ramach działalności PNWM wsparła wymianę ponad 2,5 mln młodych ludzi z Polski i Niemiec.

 

Źródło: materiały pochodzą ze strony Ministerstwa Edukacji Narodowej

Fot: freeimages.com

Ciekawe wiadomości