Strona główna » Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży

Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży

dodane przez: Agnieszka L
0 ilość komentarzy

Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży oferuje możliwość dofinansowania spotkań młodzieży o charakterze sportowym.

Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży (PNWM) jest pierwszą dwunarodową, polsko-niemiecką organizacją posiadającą osobowość prawną organizacji międzynarodowej. Utworzona została w roku 1991 przez rządy Polski i Niemiec, które w formie umowy międzynarodowej przekazały PNWM swoje kompetencje w zakresie wspierania polsko-niemieckiej wymiany młodzieży.

Warunkiem przyznawania dotacji jest rzeczywiste spotkanie, tzn. młodzież z obu krajów musi wspólnie brać udział w realizacji całości programu.

Oto przykłady takich programów:

spotkania młodzieży z Polski i Niemiec
spotkania polsko-niemieckie z młodzieżą z kraju trzeciego
praktyki i hospitacje
kursy kształceniowe dla animatorów polsko-niemieckiej wymiany młodzieży
podróże do miejsc pamięci
publikacje, media
PNWM nie finansuje podmiotów (np. stowarzyszeń, szkół, gmin, osób prywatnych, zakładów), lecz ich projekty. Dotowane mogą być projekty, na które polski i niemiecki partner złożą wspólnie wniosek. Są to projekty, które prowadzą do spotkań lub są ich wynikiem jak np. różnego rodzaju publikacje, wystawy lub szkolenia dla opiekunów/multiplikatorów prowadzących polsko-niemiecką wymianę młodzieży.

PNWM jako organizacja dwunarodowa posiada dwa równorzędne biura: jedno w Warszawie i drugie w Poczdamie, ale nie znaczy to, że każde z nich opowiada za jeden kraj. Każde z nich odpowiada zgodnie z merytorycznym podziałem obowiązków za obydwa kraje. Spotkania młodzieży o charakterze sportowym leżą w kompetencji biura w Warszawie.

Więcej informacji na stronie: pnwm.org

Źródło: materiały pochodzą ze strony : msport.gov.pl
fot: freeimages.com

Ciekawe wiadomości