Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży

Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Przelicz waluty

Nasze społeczności

My na Pinterest

...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
More Pins »

Reklama

Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży
Posted by

Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży

Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży oferuje możliwość dofinansowania spotkań młodzieży o charakterze sportowym.

Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży (PNWM) jest pierwszą dwunarodową, polsko-niemiecką organizacją posiadającą osobowość prawną organizacji międzynarodowej. Utworzona została w roku 1991 przez rządy Polski i Niemiec, które w formie umowy międzynarodowej przekazały PNWM swoje kompetencje w zakresie wspierania polsko-niemieckiej wymiany młodzieży.

Warunkiem przyznawania dotacji jest rzeczywiste spotkanie, tzn. młodzież z obu krajów musi wspólnie brać udział w realizacji całości programu.

Oto przykłady takich programów:

spotkania młodzieży z Polski i Niemiec
spotkania polsko-niemieckie z młodzieżą z kraju trzeciego
praktyki i hospitacje
kursy kształceniowe dla animatorów polsko-niemieckiej wymiany młodzieży
podróże do miejsc pamięci
publikacje, media
PNWM nie finansuje podmiotów (np. stowarzyszeń, szkół, gmin, osób prywatnych, zakładów), lecz ich projekty. Dotowane mogą być projekty, na które polski i niemiecki partner złożą wspólnie wniosek. Są to projekty, które prowadzą do spotkań lub są ich wynikiem jak np. różnego rodzaju publikacje, wystawy lub szkolenia dla opiekunów/multiplikatorów prowadzących polsko-niemiecką wymianę młodzieży.

PNWM jako organizacja dwunarodowa posiada dwa równorzędne biura: jedno w Warszawie i drugie w Poczdamie, ale nie znaczy to, że każde z nich opowiada za jeden kraj. Każde z nich odpowiada zgodnie z merytorycznym podziałem obowiązków za obydwa kraje. Spotkania młodzieży o charakterze sportowym leżą w kompetencji biura w Warszawie.

Więcej informacji na stronie: pnwm.org

Źródło: materiały pochodzą ze strony : msport.gov.pl
fot: freeimages.com

1 0 984 03 grudnia, 2014 Biznes, News Grudzień 3, 2014

Dodaj komentarz

Reklama

Pogoda

My na Twitterze

Reklama

Nasi fani na Facebooku

Reklama

Witamy wszystkich!

Portal powstał, by wspomóc oraz ułatwić poruszanie się w niemieckich realiach. Gdy przybyliśmy do Niemiec napotkaliśmy wiele przeszkód i trudności związanych z życiem codziennym na obcym terenie. Postanowiliśmy stworzyć miejsce, w którym wszyscy mogą zapoznać się z egzystencją w kraju pełnym możliwości jakim są Niemcy. Jest to miejsce, gdzie możecie podzielić się z innymi własnymi doświadczeniami, jak i informacjami, które będą pomocne dla mieszkańców Niemiec. Wiadomości te mogą być również pomocne dla osób mających zamiar odwiedzić jak i osiedlić się w Niemczech. Postaramy się informować na bieżąco o zmianach zachodzących w tym atrakcyjnym kraju. Będziemy szukać nowych możliwości rozwoju naszego wspólnego portalu. Zbieranie informacji, wskazówek oraz innych elementów życia w jednym miejscu pozwoli i ułatwi byt w nowym państwie. Współpracujemy już z wieloma osobami, w tym z Damianem Golcem i Michałem Majewskim autorami zdjęć znajdujących się na stronach portalu.

Zapraszamy wszystkich do współpracy.

Dziękujemy.
zespół Polacy w Niemczech

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej http://www.WirtualneNiemcy.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. ( Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.