Polsko-niemieckie konsultacje w Berlinie

Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Przelicz waluty

Nasze społeczności

My na Pinterest

...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
More Pins »

Reklama

Polsko-niemieckie konsultacje w Berlinie
Posted by

Polsko-niemieckie konsultacje w Berlinie

Podsekretarz Stanu w MSZ Marek Ziółkowski przeprowadził dzisiaj w Berlinie konsultacje polityczne z przedstawicielami niemieckiego rządu. Dotyczyły one spraw bezpieczeństwa i polityki wschodniej.

Wiceminister rozmawiał z Markusem Edererem – Sekretarzem Stanu w MSZ RFN, Christophem Heusgenem – głównym doradcą kanclerz Merkel ds. polityki zagranicznej, oraz z Gernotem Erlerem – koordynatorem rządu RFN ds. współpracy społecznej z Rosją, Azją Centralną i krajami Partnerstwa Wschodniego i pełnomocnikiem rządu ds. przewodnictwa RFN w OBWE.

Przedmiotem rozmów były aktualne tematy z dziedziny polityki bezpieczeństwa m.in. przygotowania do szczytu NATO i przewodnictwo Niemiec w OBWE. Omówiono także kwestie polityki wschodniej, w tym stosunki z Rosją i sytuację we wschodniej Ukrainie oraz innych krajach Partnerstwa Wschodniego.

W kontekście szczytu NATO w Warszawie przedstawiciele Polski i Niemiec wyrazili gotowość wypracowania rozwiązań wzmacniających zdolności Sojuszu do reagowania na zagrożenia w regionie Europy Wschodniej. Obie strony potwierdziły także wolę aktywnego dialogu w zakresie agendy bilateralnej i międzynarodowej.

Źródło: Biuro Rzecznika Prasowego Ministerstwo Spraw Zagranicznych
Fot: freeimages.com

5 0 1305 14 stycznia, 2016 News, Polityka Styczeń 14, 2016

Dodaj komentarz

Reklama

Pogoda

My na Twitterze

Reklama

Nasi fani na Facebooku

Reklama

Witamy wszystkich!

Portal powstał, by wspomóc oraz ułatwić poruszanie się w niemieckich realiach. Gdy przybyliśmy do Niemiec napotkaliśmy wiele przeszkód i trudności związanych z życiem codziennym na obcym terenie. Postanowiliśmy stworzyć miejsce, w którym wszyscy mogą zapoznać się z egzystencją w kraju pełnym możliwości jakim są Niemcy. Jest to miejsce, gdzie możecie podzielić się z innymi własnymi doświadczeniami, jak i informacjami, które będą pomocne dla mieszkańców Niemiec. Wiadomości te mogą być również pomocne dla osób mających zamiar odwiedzić jak i osiedlić się w Niemczech. Postaramy się informować na bieżąco o zmianach zachodzących w tym atrakcyjnym kraju. Będziemy szukać nowych możliwości rozwoju naszego wspólnego portalu. Zbieranie informacji, wskazówek oraz innych elementów życia w jednym miejscu pozwoli i ułatwi byt w nowym państwie. Współpracujemy już z wieloma osobami, w tym z Damianem Golcem i Michałem Majewskim autorami zdjęć znajdujących się na stronach portalu.

Zapraszamy wszystkich do współpracy.

Dziękujemy.
zespół Polacy w Niemczech

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej http://www.WirtualneNiemcy.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. ( Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.