Przemysł tworzyw sztucznych w Niemczech

Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Witamy wszystkich!

Portal powstał, by wspomóc oraz ułatwić poruszanie się w niemieckich realiach. Gdy przybyliśmy do Niemiec napotkaliśmy wiele przeszkód i trudności związanych z życiem codziennym na obcym terenie. Postanowiliśmy stworzyć miejsce, w którym wszyscy mogą zapoznać się z egzystencją w kraju pełnym możliwości jakim są Niemcy. Jest to miejsce, gdzie możecie podzielić się z innymi własnymi doświadczeniami, jak i informacjami, które będą pomocne dla mieszkańców Niemiec. Wiadomości te mogą być również pomocne dla osób mających zamiar odwiedzić jak i osiedlić się w Niemczech. Postaramy się informować na bieżąco o zmianach zachodzących w tym atrakcyjnym kraju. Będziemy szukać nowych możliwości rozwoju naszego wspólnego portalu. Zbieranie informacji, wskazówek oraz innych elementów życia w jednym miejscu pozwoli i ułatwi byt w nowym państwie. Współpracujemy już z wieloma osobami, w tym z Damianem Golcem i Michałem Majewskim autorami zdjęć znajdujących się na stronach portalu.

Zapraszamy wszystkich do współpracy.

Dziękujemy.
zespół Polacy w Niemczech
Przemysł tworzyw sztucznych w Niemczech
Posted by

Przemysł tworzyw sztucznych w Niemczech

Przemysł tworzyw sztucznych według VDMA

Według ostatnich badań niemieckiej organizacji branżowej VDMA, sprzedaż w sektorze maszyn do przetwórstwa tworzyw sztucznych jest na bardzo dobrym poziomie, gdyż w stosunku do roku poprzedniego spadła jedynie o 1 %. Ulrich Reifenhäuser z VDMA przyznaje, że wyniki są zgodne z oczekiwaniami.

Dyrektor zarządzający VDMA – Thorsten Kuhmann zwraca uwagę przede wszystkim na poprawę krajowego rynku, a także dużą ilość zamówień zagranicznych klientów oraz wzrost zamówień w strefie Euro. Sprzedaż na rynki zagraniczne stanowiła więcej niż 70 % zysków z całkowitej sprzedaży niemieckich maszyn.

Obecnie okres stagnacji przeżywają rynki azjatyckie, jednakże na terenie Unii Europejskiej eksport uległ wzrostowi.

Przeprowadzone badania napawają optymizmem, gdyż pod koniec 2013 roku zaobserwowana rosnącą tendencję dla zapotrzebowania na maszyny, a poziom zamówień do Europy oraz Ameryki niespodziewanie wzrósł. Widoczny jest także wzrost poziomu zaufania na niemieckim rynku.

Fot: własność redakcji

Polecamy artykuły:

– Przemysł tworzyw sztucznych

0 Możliwość komentowania Przemysł tworzyw sztucznych w Niemczech została wyłączona 2277 13 marca, 2014 Biznes, News 13 marca, 2014

Pomagamy

Wirtualne Niemcy to portal poświęcony tematyce Niemiec. Znajdziecie tutaj mnóstwo przydatnych informacji, wszystko to co jest związane z życiem w Niemczech. Praca w Niemczech, Polacy w Niemczech, pomoc w Niemczech to główne zagadnienia, które publikujemy w serwisie.Zapraszamy do lektury!WirtualneNiemcy.pl
Portal Informacyjny dla Polaków w Niemczech
info@wirtualneniemcy.pl
obsługa marketingowa NETRAD | agencja marketingowa

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej www.WirtualneNiemcy.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. (Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.