Strona główna » Przepisy celne w Niemczech

Przepisy celne w Niemczech

by Agnieszka L
0 comment

Przepisy celne w Niemczech – co warto wiedzieć przed przyjazdem

 

Przepisy celne w Niemczech jasno określają ilości towarów jakie można wwieźć na teren kraju. W przypadku wyrobów alkoholowych dozwolone jest wwiezienie 10 l spirytusu i 20 l wyrobów spirytusowych typu sherry czy likier, 90 l wina i 110 l piwa. Dnia 01.01.2009 r. w życie weszło prawo, które zezwala polakom na przewóz 800 sztuk papierosów.

Przepisy celne w Niemczech zezwalają na kontrolę celną na terenie całego kraju. Najbardziej bezpiecznym wyjściem jest posiadania rachunków, na dowód zakupu przewożonych towarów. Należy pamiętać, że paintball jest tutaj traktowany jako broń i jeżeli nie jest oznakowany literą F, to jego przewożenie wymaga pozwolenia na broń bądź Europejskiej Karty Broni Palnej. Jednocześnie wymagane będzie także udokumentowanie celu podróży z bronią tego typu.

Przewożenie zwierząt zasadniczo nie różni się wymogami od innych krajów posługujących się prawem unijnym. Warunkiem koniecznym jest posiadanie paszportu pupila. Do wyrobienia takiego dokumentu potrzebne są dane właściciela, dane zwierzęcia dotyczące imienia, płci, wyglądu zewnętrznego czy rasy. Niezbędne jest okazanie dokumentów potwierdzających szczepienia zwierzęcia oraz choroby, które zwierzę przeszło. Kolejny, równie ważnym wymogiem jest fakt posiadania przez zwierzaka tatuażu bądź też elektronicznego chipu, którego numer będzie zgadzał się z tym, który został zamieszczony w paszporcie pupila. Na stronie Krajowej Izby Lekarsko – Weterynaryjnej znaleźć można listę lecznic weterynaryjnych, które uprawnione są do wydawania wyżej opisanego dokumentu.

 

Na podstawie materiałów: Polak za granicą – poradnik (polakzagranica.msz.gov.pl)
Fot: freeimages.com

You may also like