Strona główna » Przerwa w podróży na niemieckich lotniskach

Przerwa w podróży na niemieckich lotniskach

dodane przez: Agnieszka L
0 ilość komentarzy

Na tych lotniskach przesiadka nie jest stratą czasu

 

Biznesowy wyjazd, czy wakacyjna podróż w dalsze zakątki świata wielu osobom kojarzy się z długimi lotami, licznymi przesiadkami i międzylądowaniami. Przerwy w podróży nie muszą być jednak uporczywe i oznaczać straconego czasu. Warto podkreślić, że coraz więcej lotnisk przykłada szczególną wagę do tego, aby niekiedy dłużące się godziny na lotnisku był miło spędzonym czasem. Dlatego jeśli wybierasz się w podróż i czeka na Ciebie przesiadka możesz wybrać lotnisko dostosowane do swoich potrzeb. Tripsta.pl przeanalizowała oferty lotnisk na czas międzylądowania i przesiadek. Sprawdź, które lotniska są przyjazne pasażerom.

Biznesowo i rodzinnie

Wybierając się na wakacje do odległych zakątków świata najczęściej decydujemy się na podróż samolotem. Do lubianej przez Polaków indonezyjskiej wyspy Bali, która jest urlopowym celem przez cały rok, czy oddalonego o 6 tys. km indyjskiego Goa nie sposób dostać się bez przesiadek czy międzylądowań. Z analizy Tripsta.pl wynika, że decydując się na lot z Warszawy do jednego z tych krajów najczęściej musimy liczyć się z jedną lub dwoma przesiadkami. Decydując się na podróż ze stolicy lotniskiem przesiadkowym bardzo często jest port lotniczy we Frankfurcie, Monachium, Paryżu lub Londynie. Możliwości oczywiście jest znacznie więcej jednak ze względu czas podróży i długość przerwy pomiędzy jednym a drugim lotem (od 1 do 4 godzin) to najkorzystniejsze rozwiązania. Na które z nich warto postawić? Z pewnością na Monachium. To jedno z najlepszych przesiadkowych lotnisk nie tylko w Europie, ale i na całym świecie. Znalazło się ono w rankingu 10 najlepszych lotnisk przesiadkowych z całego świata przygotowywanym przez Skytrax.

Na korzyść monachijskiego portu lotniczego przemawia nie tylko gęsta siatka połączeń, która pozwala na szybkie dotarcie praktycznie w dowolne miejsce na świecie. Z lotniska w Monachium możemy podróżować do znajdującego się w Kanadzie Vancouver, położonej najdalej na zachód europejskiej stolicy Lizbony, egzotycznej Malezji, czy gorącego Buenos Aires. Jednak nie tylko rozbudowana sieć połączeń przyciąga podróżnych. Monachijski port lotniczy to swoiste mini miasto oferujące podróżnym kompleksowe usługi w obrębie samego lotniska. Na jego terenie znajduje się 150 sklepów oraz liczne kawiarnie, puby oraz restauracje. To miejsce, które również sprzyja podróży z dziećmi. Na terenie portu lotniczego można znaleźć pokoje do przebierania dzieci, kącik zabaw dla dzieci, a nawet park. Dla osób, które podróżują służbowo lub po prostu chcą odpocząć przed kolejnym etapem podróży monachijskie lotnisko przygotowało kilka stref zapewniających komfort i prywatność. Na miejscu dostępne jest sieć Wi Fi oraz sale konferencyjne.

Na inny kontynent

Co zrobić, jeśli wybieramy się na inny kontynent lub jako cel naszej podróży wybraliśmy mniej popularne miejsce? Nic nie jest straconego. Powinniśmy sprawdzić loty przez Zurych. Zurych jest jednym z najpopularniejszych lotnisk wybieranych przez Polaków wynika z danych internetowego biura podróży Tripsta.pl (Raport – Trendy w podróżowaniu w 2014). Ten wybór nie powinien dziwić, bo to doskonałe miejsce do kontynuowania podróży. Lotnisko w Zurychu oferuje 159 bezpośrednich lotów do 60 krajów i korzysta z niego prawie 80 przewoźników z różnych stron świata. Dlaczego właśnie ten port lotniczy cieszy się tak dużym zainteresowaniem? Z pewnością nie bez znaczenia pozostaje położenie lotniska, które znajduje się praktycznie w centrum Europy. To właśnie dzięki temu port lotniczy w Zurychu jest wygodnym miejscem do transferów w przypadku krótkich, kontynentalnych lotów oraz długich, transoceanicznych podróży. Zurych to doskonały wybór, jeśli wybieramy się w podróż na inny kontynent np. do USA albo Kanady, ale także podczas europejskich, wakacyjnych wojaży.

Warto podkreślić, że oprócz dogodnych połączeń lotniczych port ten posiada również bardzo dobrą siatkę połączeń miejskich. Dlatego nawet jeśli Zurych nie jest naszym portem docelowym to w przerwie pomiędzy jednym a drugim lotem warto wybrać się na zwiedzanie miasta. Lotnisko w Zurychu każdego dnia oferuje ok. 350 połączeń kolejowych i autobusowych, a każdego dnia odjeżdża z niego ponad 700 autobusów i 400 tramwajów. Na osoby, które zdecydowały się jednak pozostać na lotnisku czeka darmowa siec Wi Fi. Aby ułatwić podróż pasażerom przygotowano aplikację mobilną zawierająca informację m. in. o statusie lotu, odprawach, opóźnieniach, a także inne przydatne informacje dotyczące np. ograniczeń bagażowych, przewodnik po sklepach i restauracjach.

Zobacz miasto!

Dla wielu ludzi międzylądowania i przesiadki są sposobem, aby odwiedzić więcej miast. Na przykład wybierając się do popularnej wśród Polaków Turcji możemy zarezerwować lot m in. z przesiadką w Berlinie, Pradze, Frankfurcie, czy Monachium. Choć wybór jest spory warto zwrócić uwagę na czas pomiędzy jednym a drugim startem. W zależności od wybranej linii lotniczej i daty podróży musimy liczyć się z przerwą trwającą od dwóch do nawet kilkunastu godzin. To jednak wcale nie musi oznaczać straconego czasu. Wręcz przeciwnie, dłuższe międzylądowanie, czy przesiadka to doskonała okazja do zwiedzenia miasta. Rezerwując lot z Warszawy do Antalyi położonej na riwierze tureckiej z przesiadką w Berlinie przerwa pomiędzy poszczególnymi startami może potrwać nawet 18 godzin. To wystarczająca ilość czasu, aby zapoznać się z najważniejszymi zabytkami na mapie turystycznej Berlina. Gdzie warto się udać?

Zwiedzanie Berlina warto rozpocząć od najbardziej rozpoznawalnego symbolu miasta – Bramy Brandenburskiej, skąd spacerem warto wybrać się w stronę pozostałości po murze berlińskim, w szczególności w stronę odrestaurowanych fragmentów muru. Z ich pozostałości powstała z swoista galeria sztuki na świeżym powietrzu – East-Side Gallery, na której obecnie znajdują się murale. Dla tych, którzy uwielbiają podziwianie panoram miast doskonałym wyborem będzie wieża telewizyjna (Fernsehturm). Gdzie jeszcze warto zajrzeć będąc w Berlinie? Miejsc wartych uwagi jest naprawdę wiele. Z pewnością warto także zobaczyć Reichstag (siedzibę niemieckiego parlamentu), słynne przejście graniczne Checkpoint Charlie, czy Alexanderplatz. Jeśli starczy nam sił i czasu koniecznie należy udać się do berlińskiego zoo, czy Pałacu Charlottenburg.

Odkrywaj i oszczędzaj

Warto pamiętać, że liczba transferów i międzylądowań wpływa na całkowity czas lotu, a czasami bywa tak, że czas oczekiwania na następny start trwa dłużej niż lot. Choć wiąże się to z pewnymi minusami, często wpływa również na cenę biletu. Dlatego przy planowaniu podróży należy zdecydować, czy zależy nam szybkiej podróży, czy na niskich kosztach. Przy podejmowaniu decyzji mogą pomóc specjalne wyszukiwarek np. Price Radar, które pozwalają nie tylko zarezerwować bilet w dogodnym czasie, ale także szybko sprawdzić ceny w zależności od dat wyjazdu, czy liczby międzylądowań nawet kilka miesięcy do przodu.

 

Źródło: materiały pochodzą ze strony infoWire.pl
Fot: infoWire.pl

Ciekawe wiadomości