Rafał Trzaskowski na unijnej Radzie

Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Witamy wszystkich!

Portal powstał, by wspomóc oraz ułatwić poruszanie się w niemieckich realiach. Gdy przybyliśmy do Niemiec napotkaliśmy wiele przeszkód i trudności związanych z życiem codziennym na obcym terenie. Postanowiliśmy stworzyć miejsce, w którym wszyscy mogą zapoznać się z egzystencją w kraju pełnym możliwości jakim są Niemcy. Jest to miejsce, gdzie możecie podzielić się z innymi własnymi doświadczeniami, jak i informacjami, które będą pomocne dla mieszkańców Niemiec. Wiadomości te mogą być również pomocne dla osób mających zamiar odwiedzić jak i osiedlić się w Niemczech. Postaramy się informować na bieżąco o zmianach zachodzących w tym atrakcyjnym kraju. Będziemy szukać nowych możliwości rozwoju naszego wspólnego portalu. Zbieranie informacji, wskazówek oraz innych elementów życia w jednym miejscu pozwoli i ułatwi byt w nowym państwie. Współpracujemy już z wieloma osobami, w tym z Damianem Golcem i Michałem Majewskim autorami zdjęć znajdujących się na stronach portalu.

Zapraszamy wszystkich do współpracy.

Dziękujemy.
zespół Polacy w Niemczech
Rafał Trzaskowski na unijnej Radzie
Posted by

Rafał Trzaskowski na unijnej Radzie

Wiceminister Trzaskowski na unijnej Radzie ds. Ogólnych

Przygotowania do październikowej Rady Europejskiej, poświęconej głównie klimatowi i energii, kwestiom budżetowym i podsumowaniu działalności Komisji Europejskiej pod przewodnictwem Jose Manuela Barroso, były głównymi tematami obrad unijnej Rady ds. Ogólnych (GAC) 21 października w Luksemburgu. Polskiej delegacji przewodniczył sekretarz stanu Rafał Trzaskowski.

– Wierzymy, że możliwe jest takie porozumienie na szczycie UE w październiku, które pozwoli nam uzgodnić nowy cel dla całej UE i nie brać na siebie dodatkowych obciążeń – powiedział wiceminister Trzaskowski w kontekście zbliżającej się rady. Podejmie ona decyzję ws. nowych ram polityki klimatycznej i energetycznej 2030.

Podczas RE, która odbędzie się 23 i 24 października, zapadną też decyzje ws. dalszych środków wzmacniających bezpieczeństwo energetyczne unii. – Polska nie chce blokować ambitnej polityki swoich partnerów w UE – podkreślił wiceszef MSZ. – Przyjęcie nowego celu redukcji emisji gazów cieplarnianych dla UE na rok 2030 nie może jednak skutkować pogorszeniem warunków gospodarczych innych mniej zamożnych państw członkowskich oraz wzrostem cen energii elektrycznej uderzającej po kieszeni konsumentów – zaznaczył.

Biuro Rzecznika Prasowego

Ministerstwo Spraw Zagranicznych

 

Źródło: materiały pochodzą ze strony msz.gov.pl

Fot: freeimages.com

1 Możliwość komentowania Rafał Trzaskowski na unijnej Radzie została wyłączona 983 23 października, 2014 News, Polityka 23 października, 2014

Pomagamy

Wirtualne Niemcy to portal poświęcony tematyce Niemiec. Znajdziecie tutaj mnóstwo przydatnych informacji, wszystko to co jest związane z życiem w Niemczech. Praca w Niemczech, Polacy w Niemczech, pomoc w Niemczech to główne zagadnienia, które publikujemy w serwisie.Zapraszamy do lektury!WirtualneNiemcy.pl
Portal Informacyjny dla Polaków w Niemczech
info@wirtualneniemcy.pl
obsługa marketingowa NETRAD | agencja marketingowa

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej www.WirtualneNiemcy.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. (Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.