Strona główna » Rafał Trzaskowski na unijnej Radzie

Rafał Trzaskowski na unijnej Radzie

dodane przez: Agnieszka L
0 ilość komentarzy

Wiceminister Trzaskowski na unijnej Radzie ds. Ogólnych

Przygotowania do październikowej Rady Europejskiej, poświęconej głównie klimatowi i energii, kwestiom budżetowym i podsumowaniu działalności Komisji Europejskiej pod przewodnictwem Jose Manuela Barroso, były głównymi tematami obrad unijnej Rady ds. Ogólnych (GAC) 21 października w Luksemburgu. Polskiej delegacji przewodniczył sekretarz stanu Rafał Trzaskowski.

– Wierzymy, że możliwe jest takie porozumienie na szczycie UE w październiku, które pozwoli nam uzgodnić nowy cel dla całej UE i nie brać na siebie dodatkowych obciążeń – powiedział wiceminister Trzaskowski w kontekście zbliżającej się rady. Podejmie ona decyzję ws. nowych ram polityki klimatycznej i energetycznej 2030.

Podczas RE, która odbędzie się 23 i 24 października, zapadną też decyzje ws. dalszych środków wzmacniających bezpieczeństwo energetyczne unii. – Polska nie chce blokować ambitnej polityki swoich partnerów w UE – podkreślił wiceszef MSZ. – Przyjęcie nowego celu redukcji emisji gazów cieplarnianych dla UE na rok 2030 nie może jednak skutkować pogorszeniem warunków gospodarczych innych mniej zamożnych państw członkowskich oraz wzrostem cen energii elektrycznej uderzającej po kieszeni konsumentów – zaznaczył.

Biuro Rzecznika Prasowego

Ministerstwo Spraw Zagranicznych

 

Źródło: materiały pochodzą ze strony msz.gov.pl

Fot: freeimages.com

Ciekawe wiadomości