Rozmowa Bodo Ramelow z Jerzym Margańskim w Erfurcie

Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Przelicz waluty

Nasze społeczności

My na Pinterest

...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
More Pins »

Reklama

Rozmowa Bodo Ramelow z Jerzym Margańskim w Erfurcie
Posted by

Rozmowa Bodo Ramelow z Jerzym Margańskim w Erfurcie

Rozmowy z premierem Turyngii

 

Ambasador Jerzy Margański złożył w środę 10 czerwca wizytę w Erfurcie, gdzie spotkał się z premierem Turyngii Bodo Ramelow.

Rozmowa ambasadora z premierem Bodo Ramelow skoncentrowała się na ocenach relacji polsko-niemieckich, także w wymiarze gospodarczym i społecznym, oraz na wspólnych przedsięwzięciach z zakresu promocji Polski, języka polskiego oraz kultury w Turyngii.

Wiele miejsca poświęcono też modelowej współpracy regionalnej Turyngii z Małopolską.

Efektem spotkania są plany organizacji w Turyngii „Dnia Polsko-Niemieckiego” w szkołach na wzór realizowanego obecnie projektu w Brandenburgii i Meklemburgii Pomorzu Przednim.

 

Źródło: berlin.msz.gov.pl
Fot: berlin.msz.gov.pl

1 0 839 17 czerwca, 2015 News, Polityka Czerwiec 17, 2015

Dodaj komentarz

Reklama

Pogoda

My na Twitterze

Reklama

Nasi fani na Facebooku

Reklama

Witamy wszystkich!

Portal powstał, by wspomóc oraz ułatwić poruszanie się w niemieckich realiach. Gdy przybyliśmy do Niemiec napotkaliśmy wiele przeszkód i trudności związanych z życiem codziennym na obcym terenie. Postanowiliśmy stworzyć miejsce, w którym wszyscy mogą zapoznać się z egzystencją w kraju pełnym możliwości jakim są Niemcy. Jest to miejsce, gdzie możecie podzielić się z innymi własnymi doświadczeniami, jak i informacjami, które będą pomocne dla mieszkańców Niemiec. Wiadomości te mogą być również pomocne dla osób mających zamiar odwiedzić jak i osiedlić się w Niemczech. Postaramy się informować na bieżąco o zmianach zachodzących w tym atrakcyjnym kraju. Będziemy szukać nowych możliwości rozwoju naszego wspólnego portalu. Zbieranie informacji, wskazówek oraz innych elementów życia w jednym miejscu pozwoli i ułatwi byt w nowym państwie. Współpracujemy już z wieloma osobami, w tym z Damianem Golcem i Michałem Majewskim autorami zdjęć znajdujących się na stronach portalu.

Zapraszamy wszystkich do współpracy.

Dziękujemy.
zespół Polacy w Niemczech

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej http://www.WirtualneNiemcy.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. ( Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.