Rozmowy ministrów Polski i Niemiec w Berlinie

Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Przelicz waluty

Nasze społeczności

My na Pinterest

...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
More Pins »

Reklama

Rozmowy ministrów Polski i Niemiec w Berlinie
Posted by

Rozmowy ministrów Polski i Niemiec w Berlinie

Spotkanie szefów dyplomacji Polski i Niemiec w Berlinie

 

Sytuacja na Ukrainie i jednolite europejskie stanowisko w tej sprawie były głównym tematem rozmów ministrów Grzegorza Schetyny i Franka-Waltera Steinmeiera w czwartek w Berlinie.

– Nie możemy być w pełni usatysfakcjonowani z przestrzegania porozumień mińskich, ale zgadzamy się, że zmniejszyły one liczbę incydentów na Donbasie – stwierdził po rozmowach szef niemieckiej dyplomacji Frank Walter Steinmeier. – Chcemy skutecznie implementować punkty porozumienia w Mińsku. Wspieramy min. Steinmeiera w jego działaniach – podkreślał Grzegorz Schetyna.

Ministrowie zgodzili się co do konieczności wszechstronnego wsparcia Specjalnej Misji Monitoringowej OBWE, która ma nadzorować przestrzegania porozumienia. – Cieszę się, że Niemcy i Polska są tak blisko siebie także w trudnych sprawach – stwierdził minister Steinmeier.

Dużą część spotkania poświęcono kwestii wsparcia dla reform na Ukrainie. – Europa powinna być solidarna we wsparciu dla ukraińskich reform – podkreślił min. Schetyna. – Polska i Niemcy zrobią wszystko, by mieć wpływ na europejskie stanowisko w sprawie Ukrainy. Tylko solidarna postawa w tej sprawie może być skuteczna.

Wizyta ministra Grzegorza Schetyny w Berlinie wpisuje się w praktykę wzajemnych konsultacji i koordynowania spraw związanych z sytuacją na Ukrainie. Do spotkania doszło po wizytach Grzegorza Schetyny i szefa MSZ Danii Martina Lidegaarda w Kijowie i Kiszyniowie, gdzie rozmawiali m.in. z prezydentami i premierami Ukrainy i Mołdawii. Rozmowy na rzecz rozwiązania konfliktu na Ukrainie wschodnie będą kontynuowane podczas rozpoczynającego się w piątek nieformalnego spotkania ministrów spraw zagranicznych UE w Rydze w formule Gymnich.

Ministrowie spraw zagranicznych Polski i Niemiec potwierdzili także, że w kwietniu we Wrocławiu dojdzie do spotkania szefów dyplomacji państw Trójkąta Weimarskiego.

 

Źródło: materiały pochodzą ze strony msz.gov.pl
Fot: freeimages.com

1 0 936 06 marca, 2015 News, Polityka, Rozmaitości Marzec 6, 2015

Dodaj komentarz

Reklama

Pogoda

My na Twitterze

Reklama

Nasi fani na Facebooku

Reklama

Witamy wszystkich!

Portal powstał, by wspomóc oraz ułatwić poruszanie się w niemieckich realiach. Gdy przybyliśmy do Niemiec napotkaliśmy wiele przeszkód i trudności związanych z życiem codziennym na obcym terenie. Postanowiliśmy stworzyć miejsce, w którym wszyscy mogą zapoznać się z egzystencją w kraju pełnym możliwości jakim są Niemcy. Jest to miejsce, gdzie możecie podzielić się z innymi własnymi doświadczeniami, jak i informacjami, które będą pomocne dla mieszkańców Niemiec. Wiadomości te mogą być również pomocne dla osób mających zamiar odwiedzić jak i osiedlić się w Niemczech. Postaramy się informować na bieżąco o zmianach zachodzących w tym atrakcyjnym kraju. Będziemy szukać nowych możliwości rozwoju naszego wspólnego portalu. Zbieranie informacji, wskazówek oraz innych elementów życia w jednym miejscu pozwoli i ułatwi byt w nowym państwie. Współpracujemy już z wieloma osobami, w tym z Damianem Golcem i Michałem Majewskim autorami zdjęć znajdujących się na stronach portalu.

Zapraszamy wszystkich do współpracy.

Dziękujemy.
zespół Polacy w Niemczech

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej http://www.WirtualneNiemcy.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. ( Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.