Rynek pracy w Niemczech nadal rozwija się prężnie

Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Witamy wszystkich!

Portal powstał, by wspomóc oraz ułatwić poruszanie się w niemieckich realiach. Gdy przybyliśmy do Niemiec napotkaliśmy wiele przeszkód i trudności związanych z życiem codziennym na obcym terenie. Postanowiliśmy stworzyć miejsce, w którym wszyscy mogą zapoznać się z egzystencją w kraju pełnym możliwości jakim są Niemcy. Jest to miejsce, gdzie możecie podzielić się z innymi własnymi doświadczeniami, jak i informacjami, które będą pomocne dla mieszkańców Niemiec. Wiadomości te mogą być również pomocne dla osób mających zamiar odwiedzić jak i osiedlić się w Niemczech. Postaramy się informować na bieżąco o zmianach zachodzących w tym atrakcyjnym kraju. Będziemy szukać nowych możliwości rozwoju naszego wspólnego portalu. Zbieranie informacji, wskazówek oraz innych elementów życia w jednym miejscu pozwoli i ułatwi byt w nowym państwie. Współpracujemy już z wieloma osobami, w tym z Damianem Golcem i Michałem Majewskim autorami zdjęć znajdujących się na stronach portalu.

Zapraszamy wszystkich do współpracy.

Dziękujemy.
zespół Polacy w Niemczech
Rynek pracy w Niemczech nadal rozwija się prężnie
Posted by

Rynek pracy w Niemczech nadal rozwija się prężnie

Liczba bezrobotnych w maju 2015 r.: 2,762 mln

Rynek pracy w Niemczech nadal rozwija się prężnie, pomimo spowolnienia gospodarczego na początku roku, wprowadzenia płacy minimalnej i rosnącej liczby uchodźców. W maju br. Federalna Agencja Pracy (BA) zarejestrował 2,762 mln bezrobotnych, to o 81 tys. mniej niż w kwietniu 2015 r. i aż o 120 tys. mniej niż w 2014 r. Stopa bezrobocia spadła o 0,2% do 6,3% i jest to najniższy poziomu od 24 lat. Według ekonomistów wzrost zatrudnienia powinien nadal utrzymywać się, ponieważ firmy cały czas zgłaszają zapotrzebowania na pracowników.

Federalna Agencja Pracy zaapelowała również do minister pracy Andrei Nahles o zwiększenie środków na programy integracyjne dla uchodźców obejmujące m.in. kursy językowe i szkolenia specjalistyczne. Według ostatnich danych na rynku jest obecnie około 366 tys. osób gotowych do pracy, które ubiegają się o azyl. Liczba ta wzrosła o 49 tys. w porównaniu z ubiegłym rokiem, a do końca bieżącego roku może wynieść nawet 450 tys.

Opracowanie: JS/WPHI Berlin

 

Źródło: berlin.trade.gov.pl
Fot: freeimages.com

0 Możliwość komentowania Rynek pracy w Niemczech nadal rozwija się prężnie została wyłączona 988 01 lipca, 2015 News, Praca 1 lipca, 2015

Pomagamy

Wirtualne Niemcy to portal poświęcony tematyce Niemiec. Znajdziecie tutaj mnóstwo przydatnych informacji, wszystko to co jest związane z życiem w Niemczech. Praca w Niemczech, Polacy w Niemczech, pomoc w Niemczech to główne zagadnienia, które publikujemy w serwisie.Zapraszamy do lektury!WirtualneNiemcy.pl
Portal Informacyjny dla Polaków w Niemczech
info@wirtualneniemcy.pl
obsługa marketingowa NETRAD | agencja marketingowa

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej www.WirtualneNiemcy.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. (Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.