Strona główna » Sposób na ból głowy

Sposób na ból głowy

dodane przez: Krzysztof B
0 ilość komentarzy

Naturalne sposoby łagodzenia bólu głowy po…

Trwa karnawał. Imprezujemy i czasami wypijemy… Następnego dnia zaczynamy odczuwać skutki: ból głowy, zmęczenie… Najłatwiejszym sposobem jest sięgniecie po tabletkę, bo jak tu sobie nie pomóc, kiedy ”Świat” wiruje…

Jean-Marc Dupuis (Poczta Zdrowia ) w szczególności ostrzega przed łączeniem paracetamolu z alkoholem.

”Paracetamol jest metabolizowany w wątrobie przez cytochrom CYP2E1, czyli tą samą drogą, jaką trawiony jest alkohol. Cytochrom dezaktywuje cząsteczki paracetamolu dzięki silnemu przeciwutleniaczowi produkowanemu przez organizm – glutationowi.

Jednak gdy zapasy glutationu się wyczerpią, paracetamol uszkadza błony komórkowe, przez co zaczynają one obumierać.”

Skoro nie tabletka… to co może przynieść ulgę? Skuteczne niewątpliwie okażą się metody naturalne….

Jean podpowiada…

• Pij dużo wody pod różnymi postaciami (herbat ziołowych, zup, bulionów).

• Herbata ziołowa przygotowana z cytryny i rozmarynu ma szczególnie zbawienny wpływ. Cytryna jest skuteczna przy walce z nudnościami, rozmaryn stanowi naturalny środek oczyszczający, który pobudza wątrobę i wspomaga procesy trawienne. Do herbaty możesz również dodać starty imbir, jeśli masz go pod ręką. Imbir to jeden z najskuteczniejszych środków przeciwko nudnościom.

• Jeśli lubisz olejki eteryczne, zmieszaj jedną kroplę esencji cytrynowej z jedną kroplą miętowego olejku eterycznego, jedną kroplą olejku eterycznego z estragonu i jedną kroplą rumiankowego olejku eterycznego. Mieszankę połącz z łyżeczką miodu i całość przyjmuj trzy razy na dzień.

• Jeśli odczuwasz ból głowy, nie zapominaj o zbawiennym działaniu olejku eterycznego z mięty pieprzowej i olejku golteriowego. Nałóż po kropli każdego z olejków na obu skroniach i delikatnie wmasuj. Uważaj, aby płyn nie dostał się do oczu.

Dzień wolny wykorzystaj na spędzanie czasu na świeżym powietrzu i spacery- dodaje…

 

Źródło: materiały pochodzą ze strony : ekogazeta.com.pl
fot: freeimages.com

Ciekawe wiadomości