Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Przelicz waluty

Nasze społeczności

My na Pinterest

...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
More Pins »

Reklama

Spotkanie w berlińskiej siedzibie Chabad Lubawitsch
Posted by

Spotkanie w berlińskiej siedzibie Chabad Lubawitsch

Ambasador z wizytą w berlińskiej siedzibie Chabad Lubawitsch

Prof. Andrzej Przyłębski spotkał się w poniedziałek, 13 lutego, z przewodniczącym Centrum Kulturalno-Edukacyjnego Chabad Lubawitsch Rabinem Yehudą Teichtalem.

Podczas spotkania w berlińskim Centrum Kulturalno – Edukacyjnym Chabad Lubawitsch Rabin Yehuda Teichtal przedstawił Ambasadorowi główne cele i zadania Centrum, a także planowane i realizowane projekty kulturalno-edukacyjne, skierowane do młodzieży.

Prof. Andrzej Przyłębski i Rabin Yehuda Teichtal rozmawiali ponadto o historii stosunków polsko-żydowskich i historii społeczności żydowskiej w Polsce i Niemczech. Obaj rozmówcy wyrazili wolę kontynuacji współpracy pomiędzy Centrum i Ambasadą, szczególnie w zakresie realizacji projektów edukacyjnych i historycznych skierowanych do młodzieży oraz przeciwdziałania fałszywym kodom pamięci w niemieckich środkach masowego przekazu.

 

Źródło: Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej w Berlinie (berlin.msz.gov.pl)
Fot: berlin.msz.gov.pl

1 0 622 20 lutego, 2017 Kultura i sztuka, News, Polityka, Wydarzenia Luty 20, 2017

Dodaj komentarz

Reklama

Pogoda

My na Twitterze

Reklama

Nasi fani na Facebooku

Reklama

Witamy wszystkich!

Portal powstał, by wspomóc oraz ułatwić poruszanie się w niemieckich realiach. Gdy przybyliśmy do Niemiec napotkaliśmy wiele przeszkód i trudności związanych z życiem codziennym na obcym terenie. Postanowiliśmy stworzyć miejsce, w którym wszyscy mogą zapoznać się z egzystencją w kraju pełnym możliwości jakim są Niemcy. Jest to miejsce, gdzie możecie podzielić się z innymi własnymi doświadczeniami, jak i informacjami, które będą pomocne dla mieszkańców Niemiec. Wiadomości te mogą być również pomocne dla osób mających zamiar odwiedzić jak i osiedlić się w Niemczech. Postaramy się informować na bieżąco o zmianach zachodzących w tym atrakcyjnym kraju. Będziemy szukać nowych możliwości rozwoju naszego wspólnego portalu. Zbieranie informacji, wskazówek oraz innych elementów życia w jednym miejscu pozwoli i ułatwi byt w nowym państwie. Współpracujemy już z wieloma osobami, w tym z Damianem Golcem i Michałem Majewskim autorami zdjęć znajdujących się na stronach portalu.

Zapraszamy wszystkich do współpracy.

Dziękujemy.
zespół Polacy w Niemczech

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej http://www.WirtualneNiemcy.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. ( Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.