Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Witamy wszystkich!

Portal powstał, by wspomóc oraz ułatwić poruszanie się w niemieckich realiach. Gdy przybyliśmy do Niemiec napotkaliśmy wiele przeszkód i trudności związanych z życiem codziennym na obcym terenie. Postanowiliśmy stworzyć miejsce, w którym wszyscy mogą zapoznać się z egzystencją w kraju pełnym możliwości jakim są Niemcy. Jest to miejsce, gdzie możecie podzielić się z innymi własnymi doświadczeniami, jak i informacjami, które będą pomocne dla mieszkańców Niemiec. Wiadomości te mogą być również pomocne dla osób mających zamiar odwiedzić jak i osiedlić się w Niemczech. Postaramy się informować na bieżąco o zmianach zachodzących w tym atrakcyjnym kraju. Będziemy szukać nowych możliwości rozwoju naszego wspólnego portalu. Zbieranie informacji, wskazówek oraz innych elementów życia w jednym miejscu pozwoli i ułatwi byt w nowym państwie. Współpracujemy już z wieloma osobami, w tym z Damianem Golcem i Michałem Majewskim autorami zdjęć znajdujących się na stronach portalu.

Zapraszamy wszystkich do współpracy.

Dziękujemy.
zespół Polacy w Niemczech
Święto Niepodległości w Berlinie
Posted by

Święto Niepodległości w Berlinie

Święto Niepodległości w Berlinie – koncert z okazji 98 rocznicy

Ambasador Andrzej Przyłebski wraz z Małżonką, Sędzią Julia Przyłębską zaprosili w czwartek, 10 listopada, Polonię i organizacje działające na rzecz współpracy polsko-niemieckiej na uroczysty koncert z okazji 98 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Głównym punktem obchodów Święta Niepodległości zorganizowanych przez Ambasadę  był  koncert „Msza 1050” skomponowany przez kompozytora  młodego pokolenia Gabriela Kaczmarka, który  koncert uświetnił swoją obecnością.

Dzieło wykonali Sinfonietta Polonia z Poznania oraz berliński chór Neuer Chor Berlin.

W roli solistów wystąpili:

Kasia Wilk – piosenkarka
Izabela Tarasiuk – Andrzejewska – mezzosopran
Tomasz Raczkiewicz – Kontratenor
Józio Biegański – sopran chłopięcy

 

Źródło: Ambasada RP w Berlinie (berlin.msz.gov.pl)
Fot: berlin.msz.gov.pl

1 Możliwość komentowania Święto Niepodległości w Berlinie została wyłączona 666 16 listopada, 2016 Kultura i sztuka, News, Wydarzenia 16 listopada, 2016

Pomagamy

Wirtualne Niemcy to portal poświęcony tematyce Niemiec. Znajdziecie tutaj mnóstwo przydatnych informacji, wszystko to co jest związane z życiem w Niemczech. Praca w Niemczech, Polacy w Niemczech, pomoc w Niemczech to główne zagadnienia, które publikujemy w serwisie.Zapraszamy do lektury!WirtualneNiemcy.pl
Portal Informacyjny dla Polaków w Niemczech
info@wirtualneniemcy.pl
obsługa marketingowa NETRAD | agencja marketingowa

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej www.WirtualneNiemcy.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. (Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.