Strona główna » Sytuacja w Berlinie

Sytuacja w Berlinie

dodane przez: Marek K
0 ilość komentarzy

Sytuacja w Berlinie – plac Breitscheidplatz

W Berlinie na terenie jarmarku świątecznego przy placu Breitscheidplatz (w pobliżu dworca Zoo) ciężarówka wjechała w tłum ludzi. Wg informacji niemieckiej policji jest dwanaście ofiar śmiertelnych i około 50 rannych.

Ambasada jest w stałym kontakcie ze służbami niemieckimi i monitoruje sytuację. Trwają ustalenia, czy wśród poszkodowanych są obywatele Polski. Bezpośrednio po zdarzeniu policja zalecała osobom przebywającym w Berlinie pozostanie w domu.

Berlińska policja podała numer telefonu, pod którym udzielane są informacje dotyczące sytuacji na miejscu zdarzenia: +49 30-54023111  Z numeru korzystać mogą osoby, które obawiają się o los swoich bliskich.

Msza św. w intencji ofiar zamachu w Berlinie

Polska Misja Katolicka w Berlinie zaprasiła na mszę św. w intencji ofiar zamachu w Berlinie, która odbyła się w czwartek 22 grudnia 2016 w bazylice św. Jana Chrzciciela w Berlinie

Komunikat Polskiej Misji Katolickiej w Berlinie:

Wszyscy łączymy się dziś w modlitwie i smutku z rodzinami ofiar – powiedziała w południe premier Beata Szydło, odnosząc się do zamachu w Niemczech. Szefowa rządu wyraziła ubolewanie, że pierwszą ofiarą tego haniebnego aktu przemocy był polski obywatel.

Drodzy Parafianie i Goście!

I my, jako Polonia berlińska, łączymy się w bólu z rodzinami Ofiar. Pragniemy im okazać naszą bliskość i pomoc, choćby duchową.

Msza Święta w intencji Ofiar zamachu i poszkodowanych, w intencji rodzin opłakujących stratę najbliższych, w intencji polskiego Kierowcy – naszego Rodaka, który zginął, jako pierwszy, Msza odbyła się w czwartek  22 grudnia o godz. 18.00 (adres: Lilienthalstr. 5, 10965 Berlin).

Ks. Marek Kędzierski SDB proboszcz Polskiej Misji Katolickiej w Berlinie Wraz ze Współpracownikami.

http://www.pmk-berlin.de/

 

Źródło: Ambasada RP w Berlinie (berlin.msz.gov.pl)
Fot: własność redakcji

Ciekawe wiadomości