Szczelinowanie przepisów w Niemczech

Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Przelicz waluty

Nasze społeczności

My na Pinterest

...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
More Pins »

Reklama

Szczelinowanie przepisów w Niemczech
Posted by

Szczelinowanie przepisów w Niemczech

Rząd niemiecki twierdzi, że wkrótce (do roku 2021) przymierzy się do zakazu szczelinowania w kraju, sprawiając w ten sposób, że kolejny kraj (po Francji i Bułgarii ), wyeliminuje destrukcyjny proces pozyskiwania gazu ziemnego.

Podczas konferencji prasowej, minister gospodarki Sigmar Gabriel i Barbara Hendricks – minister środowiska, stwierdziły, że przepisy zostaną sporządzone i zatwierdzone w ostatnim półroczu.

 

“Nie będzie szczelinowania gazu łupkowego i gazu węglowego z przyczyn ekonomicznych w dającej się przewidzieć przyszłości,” potwierdziła Hendricks .
PRZEPISY TWORZONE W INTERESIE KORPORACJI ?

Jednakże można wyczytać miedzy wierszami i można zobaczyć ,że jest… wciąż miejsce na wykorzystywanie przez korporacje tej metody pozyskiwania gazu ziemnego.

Dobrym przykładem: jest szereg “znamiennych okoliczności” który pozwoli „szczelinowo” ominąć ustawodawstwo.
Język ustawy stanowi, że “niekonwencjonalne” szczelinowanie nie może odbywać się głębiej niż 3000 metrów pod powierzchnią – ale “konwencjonalne” szczelinowanie może.

Partie polityczne, w tym Partia Zielonych zareagowały z ostrą krytyką; przewodniczący grupy parlamentarnej Zielonych , Oliver Krischer, poszedł tak daleko i nazwał ‘prawo szczelinowania “umożliwieniem szczelinowania”, dostrzegając rozróżnicę pomiędzy potencjalnie zwodniczą propozycją i faktycznym zakazem szczelinowania:

“rozporządzenie, które nie pozwala na szczelinowanie w Niemczech z lukami, które są tak duże, jak drzwi od stodoły. ”
Hubertus Zdebel z Lewicy zgodził sie, zauważając,

“Szczelinowanie musi być zakazane w Niemczech, bez żadnych wyjątków, aby nie stwierdzić, że istnieje zakaz szczelinowanie na papierze .
Oni chcą wymusić regulację, która pozwala w większości szczelinować pod pozorem domniemanego zakazu”
Powołując się na szacunki uzyskane z Federalnego Instytutu Nauk o Ziemi i Zasobów Naturalnych, dodał, że:

“planowane ograniczenia wciąż pozwolą na wykorzystywanie połowy wszystkich niekonwencjonalnych depozytów gazu ziemnego w Niemczech.”
Powiedział również, że istnieją inne potencjalne zagrożenia związane z przyzwoleniem głęboki ego szczelinowania, w tym emisja gazów np. niekontrolowanego metanu.

Francisco Szekely, piszący dla EnergyBiz, zaznaczył, że prawodawstwo może stłumić obawy ekologów, jednocześnie zmniejszając zależność Niemiec od Rosji na import gazu.
Powiedział jednak: Ta decyzja nie jest trwałym rozwiązaniem.
Chwilowa ulga dla geopolityki nie powinna być osiągnięta kosztem długotrwałej degradacji środowiska.
Aby umieścić naszą gospodarkę i nasz świat na drodze do zrównoważonego rozwoju, rząd i przedsiębiorstwa muszą skupić się na naprawdę dobrej pracy dla społeczeństwa, a nie tylko robić mniej szkód, co wydaje się być kwestią w przypadku szczelinowania .

Dowody zmian klimatu są coraz bardziej wyraźniejsze niż kiedykolwiek.

Wegług niego, Niemcy powinny być bardziej ostrożne zanim pozwolą na szczelinowanie na swoim terytorium.
Ponadto:

“jakakolwiek tymczasowa obietnica szczelinowania również odrywa nas od pilnej potrzeby przejścia do większej ilości odnawialnych źródeł energii takich jak wiatr i energia słoneczna”
Tak w skrócie, można by stwierdzić, w Niemczech “zakaz szczelinowania” może być trochę więcej niż taktyką opowiadania (bajek) i złudzeń.

Szekely, powiedział, cytując Alberta Einsteina:

“Nie możemy rozwiązywać problemów stosując ten sam rodzaj myślenia który kiedyś, stworzył te problemy ”

 

Źródło: materiały pochodzą ze strony ekogazeta.com.pl

fot: freeimages.com

1 0 867 22 września, 2014 News, Rozmaitości Wrzesień 22, 2014

Dodaj komentarz

Reklama

Pogoda

My na Twitterze

Reklama

Nasi fani na Facebooku

Reklama

Witamy wszystkich!

Portal powstał, by wspomóc oraz ułatwić poruszanie się w niemieckich realiach. Gdy przybyliśmy do Niemiec napotkaliśmy wiele przeszkód i trudności związanych z życiem codziennym na obcym terenie. Postanowiliśmy stworzyć miejsce, w którym wszyscy mogą zapoznać się z egzystencją w kraju pełnym możliwości jakim są Niemcy. Jest to miejsce, gdzie możecie podzielić się z innymi własnymi doświadczeniami, jak i informacjami, które będą pomocne dla mieszkańców Niemiec. Wiadomości te mogą być również pomocne dla osób mających zamiar odwiedzić jak i osiedlić się w Niemczech. Postaramy się informować na bieżąco o zmianach zachodzących w tym atrakcyjnym kraju. Będziemy szukać nowych możliwości rozwoju naszego wspólnego portalu. Zbieranie informacji, wskazówek oraz innych elementów życia w jednym miejscu pozwoli i ułatwi byt w nowym państwie. Współpracujemy już z wieloma osobami, w tym z Damianem Golcem i Michałem Majewskim autorami zdjęć znajdujących się na stronach portalu.

Zapraszamy wszystkich do współpracy.

Dziękujemy.
zespół Polacy w Niemczech

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej http://www.WirtualneNiemcy.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. ( Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.