Strona główna » Targi turystyczne Vakantiebeurs w Utrechcie

Targi turystyczne Vakantiebeurs w Utrechcie

dodane przez: Krzysztof B
0 ilość komentarzy

Promocja Polski podczas targów turystycznych Vakantiebeurs w Utrechcie

W dniu dzisiejszym rozpoczęła się jedna z najważniejszych imprez turystycznych w Europie. Przeszło 1200 wystawców będzie starało się zainteresować holenderskiego turystę swoimi produktami. Organizatorzy targów spodziewają się rekordowej liczby odwiedzających. W 2013 r. roku targi odwiedziło przeszło 120 tys. osób. Tradycyjnie swoje walory turystyczne będzie promować również Polska na stoisku narodowym przygotowanym przez zagraniczny ośrodek Polskiej Organizacji Turystycznej. Targi potrwają do niedzieli 18 stycznia.

– Vakantiebeurs to dla nas niezwykle ważna impreza – podkreśla Dominika Szulc, dyrektor amsterdamskiego i brukselskiego ośrodka Polskiej Organizacji Turystycznej. – Nie mogło nas tutaj zabraknąć. Stoisko „Polska” zlokalizowane jest w hali 10 (A054) i jest organizowane przez Polską Organizację Turystyczną we współpracy z jej amsterdamskim ośrodkiem. W ramach Polskiego Stoiska Narodowego wezmą udział: Wielkopolska Organizacja Turystyczna, Małopolska Organizacja Turystyczna, Śląska Organizacja Turystyczna, Świętokrzyska Organizacja Turystyczna (projekt Green Velo), a także holenderscy tour-operatorzy: Polen Reizen, Simonse Tours oraz Creativ-EventZ.

Promocja walorów turystycznych Polski podczas targów to nie tylko stoisko narodowe, ale także kampania uliczna w Utrechcie (bilboardy promujące Polskę z kampanii bajkowej Krakowa i Warszawy), publikacje prasowe (m.in. magazyn Travel Pro), newslettery branżowe i konsumenckie. Również dzisiaj POT organizuje popołudniowy poczęstunek dla branży turystycznej oraz dziennikarzy i travel blogerów. Specjały tradycyjnej polskiej kuchni będzie serwować restauracja Klein Zakopane, a imprezę uświetni koncert wiolonczelistek Anny Katyńskiej. Udział w imprezie potwierdzili dziennikarze najważniejszych, holenderskich mediów zarówno konsumenckich (najważniejszy dziennik De Telegraaf), jak i branżowych (m.in. TravMagazine) a także branży turystycznej (m.in. Thomas Cook, Pharos Reizen).

– Holendrzy coraz chętniej odwiedzają Polskę – mówi Andrzej Pawluszek, wicedyrektor ośrodka POT w Amsterdamie. – Potwierdzają to nie tylko znakomite statystyki przyjazdów do Polski, ale również nowe połączenia lotnicze z Holandii do Polski. W 2014 roku Wizzair uruchomił bezpośrednie połączenie lotnicze z Eindhoven do Poznania, z Maastricht do Katowic oraz z Groningen do Gdańska. Z kolei holenderskie linie lotnicze KLM oficjalnie zapowiedziały otwarcie połączenia Amsterdam-Kraków już w maju br.

Według badań Instytutu Turystyki w Warszawie, przyjazdy do Polski holenderskich turystów należą do najwyższych z krajów Europy Zachodniej. Z liczbą 400 tys. odwiedzających rocznie, Holandia sytuuje sie na trzecim miejscu (po Niemczech i Wielkiej Brytanii). Szczególnie spektakularny wzrost przyjazdów zanotował w ostatnim czasie Kraków, który według badań Małopolskiej Organizacji Turystycznej odwiedziło w 2014 roku około 77 tys. Holendrów (dwa razy więcej niż w 2013 r.), na co niewątpliwie wpływ miała m.in. organizacja przez Polskę EURO 2012.

Źródło: materiały pochodzą ze strony : msport.gov.pl
fot: freeimages.com

Ciekawe wiadomości