Uczczenie Święta Niepodległości w Berlinie

Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Witamy wszystkich!

Portal powstał, by wspomóc oraz ułatwić poruszanie się w niemieckich realiach. Gdy przybyliśmy do Niemiec napotkaliśmy wiele przeszkód i trudności związanych z życiem codziennym na obcym terenie. Postanowiliśmy stworzyć miejsce, w którym wszyscy mogą zapoznać się z egzystencją w kraju pełnym możliwości jakim są Niemcy. Jest to miejsce, gdzie możecie podzielić się z innymi własnymi doświadczeniami, jak i informacjami, które będą pomocne dla mieszkańców Niemiec. Wiadomości te mogą być również pomocne dla osób mających zamiar odwiedzić jak i osiedlić się w Niemczech. Postaramy się informować na bieżąco o zmianach zachodzących w tym atrakcyjnym kraju. Będziemy szukać nowych możliwości rozwoju naszego wspólnego portalu. Zbieranie informacji, wskazówek oraz innych elementów życia w jednym miejscu pozwoli i ułatwi byt w nowym państwie. Współpracujemy już z wieloma osobami, w tym z Damianem Golcem i Michałem Majewskim autorami zdjęć znajdujących się na stronach portalu.

Zapraszamy wszystkich do współpracy.

Dziękujemy.
zespół Polacy w Niemczech
Uczczenie Święta Niepodległości w Berlinie
Posted by

Uczczenie Święta Niepodległości w Berlinie

Narodowe Święto Niepodległości

Święto Niepodległości uczciliśmy wspólnie z Polonią w sali Otto-Brauna Biblioteki Państwowej w Berlinie uroczystym koncertem w wykonaniu duetu fortepianowego Ravel Piano Duo.

W programie koncertu, zorganizowanego przy wsparciu Wydziału Konsularnego Ambasady RP w Berlinie znalazły się utwory fortepianowe Chopina, Ogińskiego, Moszkowskiego i Ravela.

Gości powitał Ambasador RP w Niemczech Jerzy Margański. W swoim przemówieniu przypomniał okoliczności odzyskania przez Polskę niepodległości oraz wskazał na znaczenie Święta Niepodległości w pielęgnowaniu tradycji polskich, zwłaszcza wśród polskich rodzin poza granicami kraju.

W uroczystości, która miała charakter polonijny, wzięli udział przedstawiciele wszystkich organizacji polonijnych w Berlinie, jak również reprezentanci świata kultury i nauki, w tym znani artyści i muzycy. Licznie reprezentowane było środowisko lekarskie, oświatowe oraz prawnicze. Obecni byli także niemieccy partnerzy, którzy na co dzień współpracują z organizacjami polonijnymi w realizacji projektów edukacyjnych, kulturalnych i społecznych.

Duet fortepianowy Piano Ravel Duo w składzie Agnieszka Kozło i Katarzyna Ewa Sokołowska powstał w 1996 roku na fali gorącego zainteresowania obu pianistek repertuarem kameralnym oraz różnorodnością literatury duetowej. Początkowo kształcił się pod kierunkiem prof. Mai Nosowskiej w Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie. W latach 2001-2005 kontynuował naukę w klasie mistrzowskiej duetu Hansa-Petera Stenzl i Volkera Stenzl w Hochschule für Musik und Theater Rostock (Niemcy) uzyskując dyplom studiów koncertowych (Konzertexamen) z najwyższym wyróznieniem.

ŹŹródło: berlin.msz.gov.pl
Fot: freeimages.com

0 Możliwość komentowania Uczczenie Święta Niepodległości w Berlinie została wyłączona 861 18 listopada, 2015 Kultura i sztuka, News, Wydarzenia 18 listopada, 2015

Pomagamy

Wirtualne Niemcy to portal poświęcony tematyce Niemiec. Znajdziecie tutaj mnóstwo przydatnych informacji, wszystko to co jest związane z życiem w Niemczech. Praca w Niemczech, Polacy w Niemczech, pomoc w Niemczech to główne zagadnienia, które publikujemy w serwisie.Zapraszamy do lektury!WirtualneNiemcy.pl
Portal Informacyjny dla Polaków w Niemczech
info@wirtualneniemcy.pl
obsługa marketingowa NETRAD | agencja marketingowa

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej www.WirtualneNiemcy.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. (Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.