Strona główna » Uczczenie Święta Niepodległości w Berlinie

Uczczenie Święta Niepodległości w Berlinie

dodane przez: Agnieszka L
0 ilość komentarzy

Narodowe Święto Niepodległości

Święto Niepodległości uczciliśmy wspólnie z Polonią w sali Otto-Brauna Biblioteki Państwowej w Berlinie uroczystym koncertem w wykonaniu duetu fortepianowego Ravel Piano Duo.

W programie koncertu, zorganizowanego przy wsparciu Wydziału Konsularnego Ambasady RP w Berlinie znalazły się utwory fortepianowe Chopina, Ogińskiego, Moszkowskiego i Ravela.

Gości powitał Ambasador RP w Niemczech Jerzy Margański. W swoim przemówieniu przypomniał okoliczności odzyskania przez Polskę niepodległości oraz wskazał na znaczenie Święta Niepodległości w pielęgnowaniu tradycji polskich, zwłaszcza wśród polskich rodzin poza granicami kraju.

W uroczystości, która miała charakter polonijny, wzięli udział przedstawiciele wszystkich organizacji polonijnych w Berlinie, jak również reprezentanci świata kultury i nauki, w tym znani artyści i muzycy. Licznie reprezentowane było środowisko lekarskie, oświatowe oraz prawnicze. Obecni byli także niemieccy partnerzy, którzy na co dzień współpracują z organizacjami polonijnymi w realizacji projektów edukacyjnych, kulturalnych i społecznych.

Duet fortepianowy Piano Ravel Duo w składzie Agnieszka Kozło i Katarzyna Ewa Sokołowska powstał w 1996 roku na fali gorącego zainteresowania obu pianistek repertuarem kameralnym oraz różnorodnością literatury duetowej. Początkowo kształcił się pod kierunkiem prof. Mai Nosowskiej w Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie. W latach 2001-2005 kontynuował naukę w klasie mistrzowskiej duetu Hansa-Petera Stenzl i Volkera Stenzl w Hochschule für Musik und Theater Rostock (Niemcy) uzyskując dyplom studiów koncertowych (Konzertexamen) z najwyższym wyróznieniem.

ŹŹródło: berlin.msz.gov.pl
Fot: freeimages.com

Ciekawe wiadomości