Strona główna » Widzowie w Niemczech i Belgii zobaczą najnowsze polskie filmy fabularne

Widzowie w Niemczech i Belgii zobaczą najnowsze polskie filmy fabularne

dodane przez: Agnieszka L
0 ilość komentarzy

Film Polski on Tour 4 w Niemczech i Belgii

 

Widzowie w Niemczech i Belgii zobaczą najnowsze polskie filmy fabularne. Kolejna edycja festiwalu Film Polski on Tour 4 rozpocznie się 15 października i potrwa miesiąc.

Najciekawsze polskie produkcje filmowe ostatnich dwóch lat zostaną zaprezentowane w kinach studyjnych w Niemczech w: Nadrenii-Północnej Westfalii, Akwizgranie, Düsseldorfie, Monastyrze oraz w St. Vith w Belgii.

Widzowie będą mogli obejrzeć filmy uhonorowane nagrodami w Polsce i na świecie. W programie znajdują się nagrodzona Oscarem “Ida” Pawła Pawlikowskiego, “Wałęsa. Człowiek z nadziei” Andrzeja Wajdy, “Ciało” nagrodzonej w Berlinie Srebrnym Niedźwiedziem Małgorzaty Szumowskiej, “Bogowie” – Łukasza Palkowskiego, “Jack Strong” Władysława Pasikowskiego, “Ziarno prawdy” Borysa Lankosa, “Powstanie Warszawskie” oraz “Miasto 44” – Jana Komasy.

Filmy odtwarzane będą w oryginalnej wersji językowej z niemieckimi napisami.

Film Polski on Tour 4 jest współfinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej. Współorganizatorami wydarzenia jest Instytut Polski w Düsseldorfie, Made in Dialog Stowarzyszenie Przyjaciół Instytutu Polskiego w Düsseldorfie przy współpracy z Instytutem Polskim w Brukseli.

Program przeglądu można znaleźć na stronie internetowej Instytutu Polskiego w Dusseldorfie.

Źródło: msz.gov.pl
Fot: freeimages.com

Ciekawe wiadomości