Wkład państw Wyszehradu w dyskusję o przyszłości Europy

Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Przelicz waluty

Nasze społeczności

My na Pinterest

...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
More Pins »

Reklama

Wkład państw Wyszehradu w dyskusję o przyszłości Europy
Posted by

Wkład państw Wyszehradu w dyskusję o przyszłości Europy

„Co dalej z Europą? Perspektywa państw wyszehradzkich”

W ramach polskiego przewodnictwa w Grupie Wyszehradzkiej w siedzibie Fundacji im. Friedricha Eberta w Berlinie odbyła się w środę, 30 listopada, dyskusja o wkładzie państw Wyszehradu w dyskusję o przyszłości Europy.

W dyskusji, którą moderował Kai-Olaf Lang z niemieckiej Fundacji Nauki i Polityki, udział wzięli poseł do PE prof. Ryszard Legutko, poseł do Bundestagu Dietmar Nietan (SPD), dyrektor ds. wewnętrznych UE MSZ Słowacji Erik Lipták oraz dyrektor węgierskiego Instytutu Spraw Zagranicznych i Międzynarodowych Stosunków Gospodarczych Márton Schőberl.

Przedmiotem dyskusji był wkład Grupy Wyszehradzkiej do debaty o przyszłości Unii Europejskiej. Omówiono także możliwości współpracy grupy z Niemcami na płaszczyźnie europejskiej.

Gości powitali wspólnie Ambasador RP w Berlinie Andrzej Przyłębski i kierownik referatu ds. Europy Środkowej i Wschodniej Fundacji im. Friedricha Eberta Matthias Jobelius.

„Musimy tak ukierunkować Unię Europejską, aby maksymalnie zredukować ryzyko kolejnego referendum ws. wyjścia z Unii w jednym z państw członkowskich. Mimo wysokiego poparcia dla UE rozprzestrzenia się także postawa krytyczna wobec integracji – jedno nie wyklucza drugiego. Można uważać Unię Europejską za wspaniałą ideę, a jednocześnie zwracać uwagę na deficyty w jej realizacji i formułować konstruktywne propozycje, jak przygotować ją na wyzwania przyszłości” – podkreślił Ambasador w swoim wystąpieniu.

Tekst wystąpienia Ambasadora:
http://www.berlin.msz.gov.pl/resource/045d7e14-47ae-4fc9-a236-53f36df70208:JCR

Dyskusja panelowa „Co dalej z Europą? Perspektywa państw wyszehradzkich”, zorganizowana została przez Ambasadę oraz Fundację, we współpracy z ambasadami Republiki Czeskiej, Republiki Słowackiej i Węgier.

 

Źródło: Ambasada RP w Berlinie (berlin.msz.gov.pl)
Fot: własność redakcji

10 0 1019 05 grudnia, 2016 News, Polityka, Wydarzenia Grudzień 5, 2016

Dodaj komentarz

Reklama

Pogoda

My na Twitterze

Reklama

Nasi fani na Facebooku

Reklama

Witamy wszystkich!

Portal powstał, by wspomóc oraz ułatwić poruszanie się w niemieckich realiach. Gdy przybyliśmy do Niemiec napotkaliśmy wiele przeszkód i trudności związanych z życiem codziennym na obcym terenie. Postanowiliśmy stworzyć miejsce, w którym wszyscy mogą zapoznać się z egzystencją w kraju pełnym możliwości jakim są Niemcy. Jest to miejsce, gdzie możecie podzielić się z innymi własnymi doświadczeniami, jak i informacjami, które będą pomocne dla mieszkańców Niemiec. Wiadomości te mogą być również pomocne dla osób mających zamiar odwiedzić jak i osiedlić się w Niemczech. Postaramy się informować na bieżąco o zmianach zachodzących w tym atrakcyjnym kraju. Będziemy szukać nowych możliwości rozwoju naszego wspólnego portalu. Zbieranie informacji, wskazówek oraz innych elementów życia w jednym miejscu pozwoli i ułatwi byt w nowym państwie. Współpracujemy już z wieloma osobami, w tym z Damianem Golcem i Michałem Majewskim autorami zdjęć znajdujących się na stronach portalu.

Zapraszamy wszystkich do współpracy.

Dziękujemy.
zespół Polacy w Niemczech

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej http://www.WirtualneNiemcy.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. ( Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.