Wspólna polityka azylowa Unii Europejskiej

Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Witamy wszystkich!

Portal powstał, by wspomóc oraz ułatwić poruszanie się w niemieckich realiach. Gdy przybyliśmy do Niemiec napotkaliśmy wiele przeszkód i trudności związanych z życiem codziennym na obcym terenie. Postanowiliśmy stworzyć miejsce, w którym wszyscy mogą zapoznać się z egzystencją w kraju pełnym możliwości jakim są Niemcy. Jest to miejsce, gdzie możecie podzielić się z innymi własnymi doświadczeniami, jak i informacjami, które będą pomocne dla mieszkańców Niemiec. Wiadomości te mogą być również pomocne dla osób mających zamiar odwiedzić jak i osiedlić się w Niemczech. Postaramy się informować na bieżąco o zmianach zachodzących w tym atrakcyjnym kraju. Będziemy szukać nowych możliwości rozwoju naszego wspólnego portalu. Zbieranie informacji, wskazówek oraz innych elementów życia w jednym miejscu pozwoli i ułatwi byt w nowym państwie. Współpracujemy już z wieloma osobami, w tym z Damianem Golcem i Michałem Majewskim autorami zdjęć znajdujących się na stronach portalu.

Zapraszamy wszystkich do współpracy.

Dziękujemy.
zespół Polacy w Niemczech
Wspólna polityka azylowa Unii Europejskiej
Posted by

Wspólna polityka azylowa Unii Europejskiej

Wspólna polityka azylowa UE

Pod patronatem Ambasady Polskiej w Berlinie, Fundacji BMW i Instytutu Francuskiego w Niemczech 7 lipca w Magdeburgu odbył się panel dyskusyjny dotyczący wspólnej polityki azylowej Unii Europejskiej, w którym uczestniczyli Tomasz Cytrynowicz z UdSC, Pascal Brice, Dyrektor Generalny francuskiego Urzędu do Spraw Ochrony Uchodźców i Bezpaństwowców oraz Martin Patzelt, poseł Bundestagu.

Dyskutanci opisali krótko sytuację dotyczącą ochrony uchodźców we Francji, Niemczech i Polsce oraz zastanawiali się nad perspektywą rozwoju wspólnej polityki Unii w zakresie ochrony uchodźców w szczególności w kontekście Europejskiej Agendy Migracyjnej oraz dramatycznych losów uciekinierów z Bliskiego Wschodu i Afryki. Wiele uwagi poświęcono wartościom z których wyrasta europejska wspólnota, w tym humanitaryzmowi. Uczestnicy zgodzili się, że sytuacja dotycząca ochrony uchodźców wymaga solidarnego reagowania wszystkich członków Unii, jednak podkreślili, że proponowane działania powinny dążyć do rzeczywistego rozwiązywania problemów związanych z napływem uchodźców i brać pod uwagę zarówno specyfikę państw przyjmujących jak i potrzeby samych uchodźców. W związku z tym wymagana jest rzeczowa i przemyślana dyskusja, a jednocześnie działania mające na celu rzetelne informowanie o zjawisku uchodźctwa, zwalczanie związanych z nim mitów oraz kreowanie pozytywnych postaw wobec tych, którzy potrzebują ochrony międzynarodowej.

Źródło: Urząd do spraw cudzoziemców (http://udsc.gov.pl/obywatel-gov-pl/)
Fot: udsc.gov.pl/obywatel-gov-pl

2 Możliwość komentowania Wspólna polityka azylowa Unii Europejskiej została wyłączona 1051 20 sierpnia, 2015 News, Polityka, Prawo 20 sierpnia, 2015

Pomagamy

Wirtualne Niemcy to portal poświęcony tematyce Niemiec. Znajdziecie tutaj mnóstwo przydatnych informacji, wszystko to co jest związane z życiem w Niemczech. Praca w Niemczech, Polacy w Niemczech, pomoc w Niemczech to główne zagadnienia, które publikujemy w serwisie.Zapraszamy do lektury!WirtualneNiemcy.pl
Portal Informacyjny dla Polaków w Niemczech
info@wirtualneniemcy.pl
obsługa marketingowa NETRAD | agencja marketingowa

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej www.WirtualneNiemcy.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. (Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.