Wzrasta obłożenie hoteli Orbisu w Polsce

Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Przelicz waluty

Nasze społeczności

My na Pinterest

...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
More Pins »

Reklama

Wzrasta obłożenie hoteli Orbisu w Polsce
Posted by

Wzrasta obłożenie hoteli Orbisu w Polsce

Rośnie obłożenie w hotelach. Orbis zadowolony z wypełnienia na poziomie 60 proc.

 

Wzrasta obłożenie hoteli Orbisu w Polsce. Pomimo braku dużych wydarzeń w tym roku, takich jak ubiegłoroczna konferencja ONZ w Warszawie, EURO 2012 czy prezydencja Polski w Unii Europejskiej, wypełnienie w całym roku wyniesie ok. 60 proc. W przyszłym roku może być jeszcze wyższe, choć dużo zależy od kondycji całej gospodarki.

‒ Ta frekwencja się zwiększa z roku na rok, mimo że mamy rok zwykły, czyli bez prezydencji, mistrzostw Europy, zdarzeń jednorazowych, jak kongres klimatyczny. Spodziewamy się, że będzie oscylowała wokół 60 proc. – mówi agencji informacyjnej Newseria Biznes Ireneusz Węgłowski, prezes zarządu Orbisu.

Obłożenie hoteli Orbisu rośnie nieprzerwanie od 2012 r. Spółka cały czas chce jednak zwiększać ten wskaźnik. Węgłowski przewiduje, że w przyszłym roku może być nieco wyższy niż w 2014 r., dodaje jednak, że dużo zależy od sytuacji gospodarczej. Jeśli nie wydarzy się nic, co spowolniłoby wzrost PKB w odniesieniu do prognoz, Orbis powinien osiągnąć swój cel.

W okresie od stycznia do września br. Orbis zanotował średnią frekwencję na poziomie 61,5 proc. Był to wynik o 1,7 pkt proc. lepszy niż w tym samym okresie 2013 r. W pierwszych dziewięciu miesiącach br. średnia cena za pokój wyniosła 208,7 zł (wzrost o 0,7 proc.), a przychód na dostępny pokój ‒ 128,4 zł (wzrost o 3,5 proc.).

W strukturze Orbisu funkcjonuje obecnie 68 hoteli, z czego 52 własne, 12 franczyzowych, 3 w zarządzaniu i 1 w dzierżawie. Spółka największe przychody notuje w Warszawie, Gdańsku i Krakowie. To miasta, w których znajduje się najwięcej hoteli Orbisu.

‒ Gdybyśmy wzięli pod uwagę wzrost przychodów w stosunku do roku ubiegłego, to wyróżniają się Poznań i Katowice. To miasta, w których nasze hotele notują największy przyrost frekwencji, średnich cen i w związku z tym również przychodów. Segment hoteli ekonomicznych notuje również przyrosty i to nas cieszy – dodaje Węgłowski.

Poza Polską spółka ma także obiekty na Litwie i Łotwie – łącznie w 32 miejscowościach.

Większościowym udziałowcem Orbisu (52,69 proc. akcji) jest międzynarodowa sieć Accor. 21 października Orbis otrzymał ofertę przejęcia 46 hoteli Accoru w Europie Środkowo-Wschodniej, w tym dwóch warszawskich hoteli, którymi Orbis już teraz zarządza. Osiem spośród tych hoteli to obiekty planowane, reszta już działa. Spółki mają wyłączność na negocjację do końca listopada.

 

Źródło: materiały pochodzą ze strony agencji informacyjnej Newseria Biznes

Fot: biznes.newseria.pl

1 0 996 04 listopada, 2014 Biznes, News Listopad 4, 2014

Dodaj komentarz

Reklama

Pogoda

My na Twitterze

Reklama

Nasi fani na Facebooku

Reklama

Witamy wszystkich!

Portal powstał, by wspomóc oraz ułatwić poruszanie się w niemieckich realiach. Gdy przybyliśmy do Niemiec napotkaliśmy wiele przeszkód i trudności związanych z życiem codziennym na obcym terenie. Postanowiliśmy stworzyć miejsce, w którym wszyscy mogą zapoznać się z egzystencją w kraju pełnym możliwości jakim są Niemcy. Jest to miejsce, gdzie możecie podzielić się z innymi własnymi doświadczeniami, jak i informacjami, które będą pomocne dla mieszkańców Niemiec. Wiadomości te mogą być również pomocne dla osób mających zamiar odwiedzić jak i osiedlić się w Niemczech. Postaramy się informować na bieżąco o zmianach zachodzących w tym atrakcyjnym kraju. Będziemy szukać nowych możliwości rozwoju naszego wspólnego portalu. Zbieranie informacji, wskazówek oraz innych elementów życia w jednym miejscu pozwoli i ułatwi byt w nowym państwie. Współpracujemy już z wieloma osobami, w tym z Damianem Golcem i Michałem Majewskim autorami zdjęć znajdujących się na stronach portalu.

Zapraszamy wszystkich do współpracy.

Dziękujemy.
zespół Polacy w Niemczech

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej http://www.WirtualneNiemcy.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. ( Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.