Wzrost eksportu w Niemczech we wrześniu 2014

Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Witamy wszystkich!

Portal powstał, by wspomóc oraz ułatwić poruszanie się w niemieckich realiach. Gdy przybyliśmy do Niemiec napotkaliśmy wiele przeszkód i trudności związanych z życiem codziennym na obcym terenie. Postanowiliśmy stworzyć miejsce, w którym wszyscy mogą zapoznać się z egzystencją w kraju pełnym możliwości jakim są Niemcy. Jest to miejsce, gdzie możecie podzielić się z innymi własnymi doświadczeniami, jak i informacjami, które będą pomocne dla mieszkańców Niemiec. Wiadomości te mogą być również pomocne dla osób mających zamiar odwiedzić jak i osiedlić się w Niemczech. Postaramy się informować na bieżąco o zmianach zachodzących w tym atrakcyjnym kraju. Będziemy szukać nowych możliwości rozwoju naszego wspólnego portalu. Zbieranie informacji, wskazówek oraz innych elementów życia w jednym miejscu pozwoli i ułatwi byt w nowym państwie. Współpracujemy już z wieloma osobami, w tym z Damianem Golcem i Michałem Majewskim autorami zdjęć znajdujących się na stronach portalu.

Zapraszamy wszystkich do współpracy.

Dziękujemy.
zespół Polacy w Niemczech
Wzrost eksportu w Niemczech we wrześniu 2014
Posted by

Wzrost eksportu w Niemczech we wrześniu 2014

Kolejny rekordowy wzrost eksportu w Niemczech we wrześniu 2014

Pomimo sankcji wobec Rosji, nasilających się konfliktów na Bliskim Wschodzie oraz dalszej stagnacji w strefie euro we wrześniu niemieckie firmy sprzedał za granicę towary o łącznej wartości 102,5 mld EUR. To wyższy wynik niż dotychczasowy rekord z lipca br. wynoszący 101,1 mld EUR. Natomiast firmy zakupiły tym razem towary na kwotę 80,6 mld EUR. Jak informuje Federalny Urząd Statystyczny, w zestawieniu z danymi sprzed roku eksport wzrósł aż o 8,5%, podobnie import był wyższy o 8,4%. Po korekcie kalendarzowej i sezonowej eksport w porównaniu z sierpniem br. zwiększył się o 5,5% i import o 5,4%. Nadwyżka w bilansie handlowym wyniosła we wrześniu 21,9 mld EUR, a we wrześniu 2013 r. 20,1 mld EUR.

Eksport do krajów Unii Europejskiej wyniósł 58,6 mld EUR, a import 52,5 mld EUR – w porównaniu z ubiegłym rokiem wzrost wyniósł 7,1% i 8,7%. Do krajów strefy euro wywieziono towary na kwotę 36,5 mld EUR (+3,4% r/r) i przywieziono na kwotę 35,9 mld EUR (+9,0%). Do państw nienależących do strefy euro eksport wzrósł do 22,2 mld EUR (+13,8% r/r) i import do 16,5 mld EUR (+8,1% r/r). Natomiast do tzw. krajów trzecich eksport wyniósł 43,8 mld EUR (+10,5 % r/r) i import 28,1 mld EUR (+7,7 % r/r).

Obecnie silny eksport firmy zawdzięczają głównie zamówieniom z państwa Unii Europejskiej, które nie należą do strefy euro – w tym z Polski i Wielkiej Brytanii. Wobec kryzysu gospodarczego w Europie oraz ochłodzenia relacji gospodarczych z Rosją, znacznie ożywiła się wymiana handlowa ze Stanami Zjednoczonymi. Firmy zaczynają również szukać nowych rynków zbytu m.in. w Iranie (od stycznia do sierpnia br. wzrost eksportu o 32,7% r/r).

źródło: materiały pochodzą ze strony: Ambasady RP w Berlinie
fot: freeimages.com

2 Możliwość komentowania Wzrost eksportu w Niemczech we wrześniu 2014 została wyłączona 1248 18 listopada, 2014 Biznes, News 18 listopada, 2014

Pomagamy

Wirtualne Niemcy to portal poświęcony tematyce Niemiec. Znajdziecie tutaj mnóstwo przydatnych informacji, wszystko to co jest związane z życiem w Niemczech. Praca w Niemczech, Polacy w Niemczech, pomoc w Niemczech to główne zagadnienia, które publikujemy w serwisie.Zapraszamy do lektury!WirtualneNiemcy.pl
Portal Informacyjny dla Polaków w Niemczech
info@wirtualneniemcy.pl
obsługa marketingowa NETRAD | agencja marketingowa

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej www.WirtualneNiemcy.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. (Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.