Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Witamy wszystkich!

Portal powstał, by wspomóc oraz ułatwić poruszanie się w niemieckich realiach. Gdy przybyliśmy do Niemiec napotkaliśmy wiele przeszkód i trudności związanych z życiem codziennym na obcym terenie. Postanowiliśmy stworzyć miejsce, w którym wszyscy mogą zapoznać się z egzystencją w kraju pełnym możliwości jakim są Niemcy. Jest to miejsce, gdzie możecie podzielić się z innymi własnymi doświadczeniami, jak i informacjami, które będą pomocne dla mieszkańców Niemiec. Wiadomości te mogą być również pomocne dla osób mających zamiar odwiedzić jak i osiedlić się w Niemczech. Postaramy się informować na bieżąco o zmianach zachodzących w tym atrakcyjnym kraju. Będziemy szukać nowych możliwości rozwoju naszego wspólnego portalu. Zbieranie informacji, wskazówek oraz innych elementów życia w jednym miejscu pozwoli i ułatwi byt w nowym państwie. Współpracujemy już z wieloma osobami, w tym z Damianem Golcem i Michałem Majewskim autorami zdjęć znajdujących się na stronach portalu.

Zapraszamy wszystkich do współpracy.

Dziękujemy.
zespół Polacy w Niemczech
Zapisy terroru – Chronicles of Terror
Posted by

Zapisy terroru – Chronicles of Terror

Otwarcie portalu Chronicles of Terror

Ośrodek Badań nad Totalitaryzmami im. Witolda Pileckiego dokonał otwarcia anglojęzycznej wersji portalu internetowego Zapisy terroru (Chronicles of Terror) http://www.chroniclesofterror.pl/dlibra.

Portal udostępnia świadectwa ofiar dwóch totalitaryzmów okresu II wojny światowej – niemieckiego nazizmu i sowieckiego komunizmu. Jest to pierwsza platforma internetowa umożliwiająca zapoznanie się z relacjami świadków aktów przemocy dokonywanej na ludności cywilnej okupowanych ziem polskich.

Na portalu opublikowano blisko 1000 relacji (ponad 700 w jęz. angielskim) opisujących życie codzienne w okupowanej Warszawie: egzekucje uliczne, łapanki, realia w warszawskim getcie, mordy na polskiej inteligencji i rzeź Woli w 1944 r. Wkrótce, baza zostanie poszerzona o relacje ofiar okupacji sowieckiej i deportacji na Wschód w latach 1939–1941 oraz świadectwa Polaków, którzy opuścili ZSRR z Armią gen. Władysława Andersa. Zbiór świadectw uzupełniają prywatne zdjęcia, dokumenty, listy i wspomnienia oraz inne pamiątki.

Chronicles of Terror” jest inicjatywą przeznaczoną dla użytkowników przestrzeni internetowej, która pozwala na odkrywanie ważnych wydarzeń politycznych przez pryzmat indywidualnych ludzkich tragedii. Narzędzie ułatwi proces budowania międzynarodowej wrażliwości na temat polskich doświadczeń dwóch totalitaryzmów w XX w.

 

Źródło: Ambasada RP w Oslo (oslo.msz.gov.pl)
Fot: oslo.msz.gov.pl

3 Możliwość komentowania Zapisy terroru – Chronicles of Terror została wyłączona 849 29 marca, 2017 Kultura i sztuka, Nauka i Badania, News, Wydarzenia 29 marca, 2017

Pomagamy

Wirtualne Niemcy to portal poświęcony tematyce Niemiec. Znajdziecie tutaj mnóstwo przydatnych informacji, wszystko to co jest związane z życiem w Niemczech. Praca w Niemczech, Polacy w Niemczech, pomoc w Niemczech to główne zagadnienia, które publikujemy w serwisie.Zapraszamy do lektury!WirtualneNiemcy.pl
Portal Informacyjny dla Polaków w Niemczech
info@wirtualneniemcy.pl
obsługa marketingowa NETRAD | agencja marketingowa

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej www.WirtualneNiemcy.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. (Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.