Zatrudnienie w Niemczech utrzymuje się na rekordowo wysokim poziomie

Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Przelicz waluty

Nasze społeczności

My na Pinterest

...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
More Pins »

Reklama

Zatrudnienie w Niemczech utrzymuje się na rekordowo wysokim poziomie
Posted by

Zatrudnienie w Niemczech utrzymuje się na rekordowo wysokim poziomie

Od początku br. zatrudnienie w Niemczech utrzymuje się na rekordowo wysokim poziomie.

Według wstępnych danych Federalnego Urzędu Statystycznego w pierwszym kwartale 2015 r. liczba pracowników wyniosła 42,4 mln osób. W porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku liczba ta zwiększyła się o 275 tys. (+ 0,7%), ale w porównaniu z czwartym kwartałem 2014 r. zmniejszyła się o 579 tys. (- 1,3%). Jako przyczynę spadku specjaliści podają niekorzystne warunki pogodowe do wykonywania prac na wolnym powietrzu (m.in. rolnictwo, budownictwo). Po korekcie sezonowej zatrudnienie w pierwszym kwartale 2015 r. w porównaniu z poprzednim kwartałem było wyższe o 21 tys. osób.

Najwyższy przyrost zatrudnienia od stycznia do marca br. odnotowano w sektorze usługowym – w tym usługach biznesowych (+ 2,0% r/r), w służbie publicznej, edukacji i w służbie zdrowia (+ 1,1% r/r) oraz w handlu, transporcie, hotelarstwie i gastronomii (+ 0,4% r/r). W przemyśle przetwórczym (z wyłączeniem budownictwa) liczba zatrudnionych wzrosła o 47 tys. osób (+ 0,6% r/r), a w samym budownictwie zmniejszyła się o 6 tys. osób (- 0,3% r/r). W rolnictwie, leśnictwie i rybołówstwie zatrudnienie było mniejsze niż w ubiegłym roku o 3 tys. osób (- 0,5% r/r). Natomiast średnia liczba przepracowanych godzin przypadających na jednego pracownika w Niemczech spadła na początku 2015 r. o 0,2% r/r do 351,7 godzin.

 

Źródło: berlin.trade.gov.pl
Fot: freeimages.com

0 0 699 09 czerwca, 2015 Ciekawostki, News, Praca Czerwiec 9, 2015

Dodaj komentarz

Reklama

Pogoda

My na Twitterze

Reklama

Nasi fani na Facebooku

Reklama

Witamy wszystkich!

Portal powstał, by wspomóc oraz ułatwić poruszanie się w niemieckich realiach. Gdy przybyliśmy do Niemiec napotkaliśmy wiele przeszkód i trudności związanych z życiem codziennym na obcym terenie. Postanowiliśmy stworzyć miejsce, w którym wszyscy mogą zapoznać się z egzystencją w kraju pełnym możliwości jakim są Niemcy. Jest to miejsce, gdzie możecie podzielić się z innymi własnymi doświadczeniami, jak i informacjami, które będą pomocne dla mieszkańców Niemiec. Wiadomości te mogą być również pomocne dla osób mających zamiar odwiedzić jak i osiedlić się w Niemczech. Postaramy się informować na bieżąco o zmianach zachodzących w tym atrakcyjnym kraju. Będziemy szukać nowych możliwości rozwoju naszego wspólnego portalu. Zbieranie informacji, wskazówek oraz innych elementów życia w jednym miejscu pozwoli i ułatwi byt w nowym państwie. Współpracujemy już z wieloma osobami, w tym z Damianem Golcem i Michałem Majewskim autorami zdjęć znajdujących się na stronach portalu.

Zapraszamy wszystkich do współpracy.

Dziękujemy.
zespół Polacy w Niemczech

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej http://www.WirtualneNiemcy.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. ( Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.