Strona główna » Jak zdobyć Zachód – warsztaty

Jak zdobyć Zachód – warsztaty

dodane przez: Agnieszka L
0 ilość komentarzy

„Jak zdobyć Zachód – strategie wejścia na rynki zachodniej Europy”

W dniu 15.10.2014 r. w Szczecinie odbyły się warsztaty szkoleniowe skierowane do prezesów zarządów i właścicieli firm oraz osób odpowiedzialnych za pozyskiwanie kontraktów zagranicznych (głównie z branży metalowej).
Organizatorem warsztatów był Zarządu Szczecińskiego Parku Przemysłowego oraz Centrum Obsługi Inwestorów i Eksporterów Urzędu Marszałkowskiego w Szczecinie. Zaprezentowane zostały strategie wejścia na rynki zachodniej Europy w W. Brytanii, Skandynawii oraz Niemczech. Druga cześć warsztatów poświecony była różnicom kulturowym w biznesie na rynkach ww. krajów. O strategii wejścia, atrakcyjności niemieckiego rynku dla polskich przedsiębiorców i atutach polskich eksporterów, a także o różnicach kulturowych w polsko-niemieckim biznesie poinformował uczestników spotkania Radca J. Masalski.
W warsztatach uczestniczyło 20 osób. W trakcie rozmów z przedsiębiorstwami zachęcano m.in. do udziału w targach na terenie Niemiec, jako sprawdzonej formy zwiększenia obecności polskiego eksportera na rynku niemieckim.

Źródło: materiały pochodzą ze strony Ambasady Rzeczypospolitej Polskiej w Berlinie
fot: berlin.trade.gov.pl

Ciekawe wiadomości