Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Przelicz waluty

Nasze społeczności

My na Pinterest

...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
More Pins »

Reklama

Związek Krajowy w Berlinie – koncert
Posted by

Związek Krajowy w Berlinie – koncert

Noworoczne spotkania Ambasadora z Polonią

Ambasador Andrzej Przyłębski wziął udział w tradycyjnym koncercie noworocznym organizowanym przez Polską Radę-Związek Krajowy w Berlinie. Uczestniczył także w spotkaniu opłatkowym rady parafialnej Polskiej Misji Katolickiej w Berlinie.

W wystąpieniu do uczestników koncertu noworocznego Ambasador zwrócił uwagę na aktywność berlińskich organizacji polonijnych oraz różnorodność ich działalności. Podkreślił też wysiłki polskiego rządu na rzecz pełnej realizacji przez stronę niemiecką zapisów polsko-niemieckiego Traktatu o dobrym sąsiedztwie i przyjaznej współpracy odnoszących się do Polonii. Koncert połączony był z wręczeniem nagród „Najlepszy z Najlepszych”, które zostały przyznane zasłużonym przedstawicielom berlińskiej Polonii. Wśród nich znalazł się ks. Marek Kędzierski, proboszcz Polskiej Misji Katolickiej w Berlinie. Współorganizatorem koncertu był Wydział Konsularny Ambasady, który reprezentował Konsul Generalny Marcin Jakubowski.

Podczas spotkania opłatkowego rady parafialnej Ambasador wraz z Małżonką podkreślili rolę, jaką wśród społeczności polonijnej Berlina spełnia Polska Misja Katolicka w Berlinie. Obecni byli księża pracujący w Misji, członkowie rady parafialnej oraz zaproszeni gości. Wziął w nim udział także konsul ds. współpracy z Polonią, Marek Sorgowicki. Spotkanie stanowiło okazję do przełamania się opłatkiem i wspólnego kolędowania.

 

Źródło: Ambasada RP w Berlinie (berlin.msz.gov.pl)
Fot: własność redakcji

2 0 536 25 stycznia, 2017 News, Polityka, Wydarzenia Styczeń 25, 2017

Dodaj komentarz

Reklama

Pogoda

My na Twitterze

Reklama

Nasi fani na Facebooku

Reklama

Witamy wszystkich!

Portal powstał, by wspomóc oraz ułatwić poruszanie się w niemieckich realiach. Gdy przybyliśmy do Niemiec napotkaliśmy wiele przeszkód i trudności związanych z życiem codziennym na obcym terenie. Postanowiliśmy stworzyć miejsce, w którym wszyscy mogą zapoznać się z egzystencją w kraju pełnym możliwości jakim są Niemcy. Jest to miejsce, gdzie możecie podzielić się z innymi własnymi doświadczeniami, jak i informacjami, które będą pomocne dla mieszkańców Niemiec. Wiadomości te mogą być również pomocne dla osób mających zamiar odwiedzić jak i osiedlić się w Niemczech. Postaramy się informować na bieżąco o zmianach zachodzących w tym atrakcyjnym kraju. Będziemy szukać nowych możliwości rozwoju naszego wspólnego portalu. Zbieranie informacji, wskazówek oraz innych elementów życia w jednym miejscu pozwoli i ułatwi byt w nowym państwie. Współpracujemy już z wieloma osobami, w tym z Damianem Golcem i Michałem Majewskim autorami zdjęć znajdujących się na stronach portalu.

Zapraszamy wszystkich do współpracy.

Dziękujemy.
zespół Polacy w Niemczech

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej http://www.WirtualneNiemcy.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. ( Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.