Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Witamy wszystkich!

Portal powstał, by wspomóc oraz ułatwić poruszanie się w niemieckich realiach. Gdy przybyliśmy do Niemiec napotkaliśmy wiele przeszkód i trudności związanych z życiem codziennym na obcym terenie. Postanowiliśmy stworzyć miejsce, w którym wszyscy mogą zapoznać się z egzystencją w kraju pełnym możliwości jakim są Niemcy. Jest to miejsce, gdzie możecie podzielić się z innymi własnymi doświadczeniami, jak i informacjami, które będą pomocne dla mieszkańców Niemiec. Wiadomości te mogą być również pomocne dla osób mających zamiar odwiedzić jak i osiedlić się w Niemczech. Postaramy się informować na bieżąco o zmianach zachodzących w tym atrakcyjnym kraju. Będziemy szukać nowych możliwości rozwoju naszego wspólnego portalu. Zbieranie informacji, wskazówek oraz innych elementów życia w jednym miejscu pozwoli i ułatwi byt w nowym państwie. Współpracujemy już z wieloma osobami, w tym z Damianem Golcem i Michałem Majewskim autorami zdjęć znajdujących się na stronach portalu.

Zapraszamy wszystkich do współpracy.

Dziękujemy.
zespół Polacy w Niemczech
Obszar wysokiego ryzyka w Niemczech
Posted by

Obszar wysokiego ryzyka w Niemczech

Obszar wysokiego ryzyka w Niemczech jest traktowany jako miejsce z dużą ilością zakażonych

Wjazd do Niemiec z takiego obszaru jest możliwy po zrobieniu testu. Ze zrobienia testu zwolnione są: osoby do 12 roku życia, osoby zaszczepione (14 dni od podania ostatniej dawki szczepionki dopuszczonej w UE), ozdrowieńcy (28 dni-6 miesięcy po chorobie), osoby przewożące zawodowo towary albo osoby. Zwolnieni są również pracownicy transgraniczni lub osoby przekraczające granicę w ramach małego ruchu przygranicznego do 24 godzin między obszarem wysokiego ryzyka a Niemcami muszą wykonywać testy 2 razy w tygodniu, aby nie mieć kwarantanny. Osoby przekraczające granicę Niemiec, które opuściły obszary wysokiego ryzyka w Niemczech, muszą udać się na 10-dniową kwarantannę. Możliwe jest skrócenia tej kwarantanny po 5 dniach. Ze zwolnienia z kwarantanny uprawniają testy w Niemczech. Osoby zaszczepione oraz ozdrowieńcy nie podlegają kwarantannie. Dzieci, które są poniżej 12 roku życia, mają nałożoną kwarantannę, która trwa 5 dni. Wjazd z obszaru występowania mutacji w Niemczech  jest możliwy dla obywateli Niemiec oraz osób zamieszkujących w Niemczech. Należy mieć przy sobie zaświadczenie zameldowania. Wszystkie osoby, które przyjeżdżają z obszaru występowania mutacji muszą mieć wykonany test najwcześniej 24h przed wjazdem i muszą udać się na kwarantannę. Nie ma możliwości jej zwolnienia, nawet dla osób zaszczepionych czy ozdrowieńców. Zasady związane z COVID w Niemczech są dokładnie przestrzegane, co należy mieć na uwadze, planując podróż, do tego kraju z obszaru wysokiego ryzyka lub obszaru, na którym występuje mutacja.      

Na podstawie materiałów: Ministerstwo Spraw Zagranicznych – gov.pl
Fot: Annie Spratt | unsplash.com/@anniespratt

3 Możliwość komentowania Obszar wysokiego ryzyka w Niemczech została wyłączona 141 28 grudnia, 2021 News, Przewodnik, Służba zdrowia, Zdrowie 28 grudnia, 2021

Pomagamy

Wirtualne Niemcy to portal poświęcony tematyce Niemiec. Znajdziecie tutaj mnóstwo przydatnych informacji, wszystko to co jest związane z życiem w Niemczech. Praca w Niemczech, Polacy w Niemczech, pomoc w Niemczech to główne zagadnienia, które publikujemy w serwisie.Zapraszamy do lektury!WirtualneNiemcy.pl
Portal Informacyjny dla Polaków w Niemczech
info@wirtualneniemcy.pl
obsługa marketingowa NETRAD | agencja marketingowa

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej www.WirtualneNiemcy.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. (Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.