Strona główna » Klub motorowy w Berlinie: Polonia Racing

Klub motorowy w Berlinie: Polonia Racing

dodane przez: Dagmara W
0 ilość komentarzy

Inauguracja w Berlinie klubu motorowego Polonia Racing

5 marca br. miała miejsce oficjalna prezentacja nowego stowarzyszenia założonego przez pasjonatów sportów motorowych polskiego pochodzenia. Patronat nad wydarzeniem przyjął Ambasador RP, który był też honorowym gościem uroczystego otwarcia klubu.

Dariusz Pawłoś wyraził zadowolenie z powstania nowej inicjatywy sportowej integrującej Polonię berlińską. Nowemu podmiotowi życzył sukcesów m. in. na polu odkrywania młodych talentów oraz w rywalizacji w zawodach motorowych. Kilkugodzinna impreza zgromadziła ok. 200 osób. Atrakcją dla przybyłej Polonii była możliwość odbycia próbnych przejazdów na torze gokartowym Kartland. Łącznie z testów skorzystało 80 fanów motoryzacji: dzieci, młodzież oraz dorośli.

Stowarzyszenie zostało zarejestrowane w 2022 r. i według członków zarządu pozostaje jedynym o takim profilu na terenie Niemiec. Władze Polonia Racing deklarują w pierwszym etapie funkcjonowania skoncentrowanie się na kartingu i stworzenie szkółki, gdzie trenowałyby przede wszystkim dzieci i młodzież ze środowisk polonijnych. W kolejnym kroku są planowane starty zespołu reprezentującego klub w wyścigach na terenie Niemiec.

Źródło: Polska w Niemczech | Serwis Rzeczypospolitej Polskiej | gov.pl

Fot: gov.pl

Ciekawe wiadomości