Służba zdrowia w Niemczech oraz bezpieczeństwo w Niemczech

Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Witamy wszystkich!

Portal powstał, by wspomóc oraz ułatwić poruszanie się w niemieckich realiach. Gdy przybyliśmy do Niemiec napotkaliśmy wiele przeszkód i trudności związanych z życiem codziennym na obcym terenie. Postanowiliśmy stworzyć miejsce, w którym wszyscy mogą zapoznać się z egzystencją w kraju pełnym możliwości jakim są Niemcy. Jest to miejsce, gdzie możecie podzielić się z innymi własnymi doświadczeniami, jak i informacjami, które będą pomocne dla mieszkańców Niemiec. Wiadomości te mogą być również pomocne dla osób mających zamiar odwiedzić jak i osiedlić się w Niemczech. Postaramy się informować na bieżąco o zmianach zachodzących w tym atrakcyjnym kraju. Będziemy szukać nowych możliwości rozwoju naszego wspólnego portalu. Zbieranie informacji, wskazówek oraz innych elementów życia w jednym miejscu pozwoli i ułatwi byt w nowym państwie. Współpracujemy już z wieloma osobami, w tym z Damianem Golcem i Michałem Majewskim autorami zdjęć znajdujących się na stronach portalu.

Zapraszamy wszystkich do współpracy.

Dziękujemy.
zespół Polacy w Niemczech
Służba zdrowia w Niemczech oraz bezpieczeństwo w Niemczech
Posted by

Służba zdrowia w Niemczech oraz bezpieczeństwo w Niemczech

Służba zdrowia w Niemczech

 

Służba zdrowia w Niemczech nie wymaga szczepień przed wjazdem na teren kraju, gdyż nie występują tutaj zagrożenia sanitarno-epidemiologiczne. Osoby, które objęte są polskim ubezpieczeniem zdrowotnym NFZ mogą korzystać z tutejszej opieki medycznej w ramach tegoż ubezpieczenia. Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego EKUZ jest dokumentem wymaganym, który może zostać wydany w oddziałach NFZ. To właśnie EKUZ jest podstawą świadczeń lekarski na terenie Niemiec w przypadku nagłych dolegliwości, chorób czy też wypadków. Służba zdrowia w Niemczech zobowiązuje lekarz udzielającego pomocy, by ustalił czy świadczenie jest konieczne. Podejmując decyzję bierze pod uwagę charakter i przewidywany czas pobytu w kraju.

Należy pamiętać, że Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego nie obejmuje świadczeń na wypadek transportu medycznego do Polski czy transportu na wypadek śmierci. W tym przypadku zaleca się wykupienie dodatkowych ubezpieczeń, które pokryją ewentualne koszty. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie http://www.nfz.gov.pl/new/index.php. Korzystając w Niemczech z usług lekarza należy liczyć się z obowiązkiem opłacenia gotówką 10 EUR oraz z opłatą w wysokości 10% kosztów transportu sanitarnego do szpitala na terenie kraju. Cena wizyty lekarskiej to min. 50 €, a doby szpitalnej od 500 €.

Bezpieczeństwo w Niemczech

Bezpieczeństwo w Niemczech jest sprawą stosunkowo prostą, gdyż nie odnotowuje się tutaj wysokiego wskaźnika przestępczości pospolitej. Oczywiście w przypadku, gdzie gromadzi się wiele osób – stadiony, imprezy, lotniska czy centra handlowe – istnieje zagrożenie kieszonkowych kradzieży, dlatego zaleca się zachowanie ostrożności. Osoby poszkodowane, ofiary przestępstw powinny zgłosić zdarzenie na policję (nr 110 lub 112), a także poprosić o kopię sporządzonego protokołu. Pomoc medyczną uzyskać można pod numerem alarmowym 112.

Na podstawie materiałów: Polak za granicą – poradnik (polakzagranica.msz.gov.pl)
Fot: freeimages.com

5 Możliwość komentowania Służba zdrowia w Niemczech oraz bezpieczeństwo w Niemczech została wyłączona 1457 30 maja, 2016 Komunikacja, News, Przewodnik, Służba zdrowia 30 maja, 2016

Pomagamy

Wirtualne Niemcy to portal poświęcony tematyce Niemiec. Znajdziecie tutaj mnóstwo przydatnych informacji, wszystko to co jest związane z życiem w Niemczech. Praca w Niemczech, Polacy w Niemczech, pomoc w Niemczech to główne zagadnienia, które publikujemy w serwisie.Zapraszamy do lektury!WirtualneNiemcy.pl
Portal Informacyjny dla Polaków w Niemczech
info@wirtualneniemcy.pl
obsługa marketingowa NETRAD | agencja marketingowa

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej www.WirtualneNiemcy.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. (Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.