Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Witamy wszystkich!

Portal powstał, by wspomóc oraz ułatwić poruszanie się w niemieckich realiach. Gdy przybyliśmy do Niemiec napotkaliśmy wiele przeszkód i trudności związanych z życiem codziennym na obcym terenie. Postanowiliśmy stworzyć miejsce, w którym wszyscy mogą zapoznać się z egzystencją w kraju pełnym możliwości jakim są Niemcy. Jest to miejsce, gdzie możecie podzielić się z innymi własnymi doświadczeniami, jak i informacjami, które będą pomocne dla mieszkańców Niemiec. Wiadomości te mogą być również pomocne dla osób mających zamiar odwiedzić jak i osiedlić się w Niemczech. Postaramy się informować na bieżąco o zmianach zachodzących w tym atrakcyjnym kraju. Będziemy szukać nowych możliwości rozwoju naszego wspólnego portalu. Zbieranie informacji, wskazówek oraz innych elementów życia w jednym miejscu pozwoli i ułatwi byt w nowym państwie. Współpracujemy już z wieloma osobami, w tym z Damianem Golcem i Michałem Majewskim autorami zdjęć znajdujących się na stronach portalu.

Zapraszamy wszystkich do współpracy.

Dziękujemy.
zespół Polacy w Niemczech
Obszary ryzyka w Niemczech
Posted by

Obszary ryzyka w Niemczech

Obszary ryzyka w Niemczech – wszystko na temat testów COVID, obszarów występowania mutacji

Obszar wysokiego ryzyka w Niemczech i możliwość wjazdu odbywa się za pomocą negatywnego wyniku testu na wirus COVID-19. Istnieją jednak przepisy, które umożliwiają wjazd do Niemiec z obszaru wysokiego ryzyka. Negatywnego testu na COVID w Niemczech – przy wjeździe do Niemiec – nie muszą mieć dzieci do 12 roku życia, osoby zaszczepione (od ostatniej dawki musi minąć co najmniej 14 dni), ozdrowieńcy (osoby, które przebyły chorobę w okresie od 28 do 6 miesięcy). Testy w Niemczech nie muszą także wykonywać osoby, które przewożą zawodowo osoby i towary, pracownicy transgraniczni, osoby przekraczające granicę w ramach małego ruchu na granicy krajów do 24 godzin. Obszary ryzyka w Niemczech są jednak traktowane bardzo poważnie i poruszanie się między nimi, będzie wymagać od każdego podróżującego wykonać test na obecność wirusa przynajmniej dwa razy w tygodniu, aby nie podlegać kwarantannie. 

Warto jednak pamiętać, że wszystkie osoby, które chcą wjechać do Niemiec z obszaru wysokiego ryzyka, muszą udać się na przymusową 10-dniową kwarantannę, którą można skrócić do 5 dni, jeżeli wykonasz drugi test na obecność COVID-19 do 5 dni od wjazdu do Niemiec. Oczywiście osoby, które są ozdrowiałe (przebyły chorobę) i zaszczepione nie podlegają kwarantannie. Tak samo dzieci, które mają poniżej 12 lat, kwarantanna kończy się automatycznie już po 5 dniach. A co jeśli chodzi o obszar występowania mutacji w Niemczech? Wjazd z takiego obszaru jest możliwy tylko dla rodowitych Niemców (obywateli) i osób tam zamieszkujących. Warto mieć przy sobie zaświadczenie o zameldowaniu (niem. Meldebescheinigung). Wszystkie osoby wjeżdżające z obszaru występowania mutacji muszą mieć wynik testu wykonanego najwcześniej 24h przed wjazdem do Niemiec (testy PCR, LAMP, TMA 72h) i muszą udać się na 14-dniową kwarantannę.

Więcej informacji znajdą Państwo na stronie poniżej:

gov.pl/web/niemcy/informacje-dot-rozprzestrzeniania-sie-koronawirusa-sars-cov-2-w-niemczech

Na podstawie materiałów: Ministerstwo Spraw Zagranicznych – gov.pl 
Fot: ev | unsplash.com/@ev

2 Możliwość komentowania Obszary ryzyka w Niemczech została wyłączona 26 08 marca, 2022 News, Przewodnik, Służba zdrowia, Turystyka 8 marca, 2022

Pomagamy

Wirtualne Niemcy to portal poświęcony tematyce Niemiec. Znajdziecie tutaj mnóstwo przydatnych informacji, wszystko to co jest związane z życiem w Niemczech. Praca w Niemczech, Polacy w Niemczech, pomoc w Niemczech to główne zagadnienia, które publikujemy w serwisie.Zapraszamy do lektury!WirtualneNiemcy.pl
Portal Informacyjny dla Polaków w Niemczech
info@wirtualneniemcy.pl
obsługa marketingowa NETRAD | agencja marketingowa

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej www.WirtualneNiemcy.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. (Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.