Czy Unia Europejska może być prekursorem nowego globalnego reżimu klimatycznego - konferencja

Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Przelicz waluty

Nasze społeczności

My na Pinterest

...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
More Pins »

Reklama

Czy Unia Europejska może być prekursorem nowego globalnego reżimu klimatycznego – konferencja
Posted by

Czy Unia Europejska może być prekursorem nowego globalnego reżimu klimatycznego – konferencja

W Trójkącie Weimarskim nt. polityki klimatycznej i perspektyw szczytu COP 21 w Paryżu

 

Ambasada RP w Berlinie wspólnie z Ambasadą Francji oraz Fundacją BMW im. H. Quandta zorganizowała 27.10. konferencję pt. „Czy Unia Europejska może być prekursorem nowego globalnego reżimu klimatycznego?”. Było to kolejne wspólne przedsięwzięcie realizowane w ramach cyklu „Europa – jedność w różnorodności” (Europa in Vielfalt vereint).

W dyskusji uczestniczyli Karsten Sach – Dyrektor ds. polityki europejskiej i współpracy międzynarodowej w Federalnym Ministerstwie ochrony środowiska, obszarów naturalnych oraz bezpieczeństwa reaktorów, Jacek Mizak – Dyrektor Departamentu Zrównoważonego Rozwoju w Ministerstwie Środowiska RP oraz prof. dr Vincent Moron – klimatolog z Uniwersytetu Aix-Marseille. Dyskusję moderowała Julia Krittian, korespondentka Mitteldeutsche Rundfunk.

Ożywiona dyskusja pokazała, iż pomimo różnorodności stanowisk i interesów poszczególnych państw członkowskich UE, czego Polska, Niemcy i Francja są doskonałym przykładem, możliwe jest „mówienie przez UE jednym głosem”. Dyskutanci byli zgodni, co do tego, iż konferencja klimatyczna w Paryżu (tzw. COP 21) ma szansę na sukces. Kompromis w zakresie ograniczenia wpływu zmian klimatycznych do 2° C pozostaje realnym celem konferencji, a Unia Europejska ma szansę odegrać istotne znaczenie w walce przeciwko globalnemu ociepleniu.

Źródło: berlin.msz.gov.pl
Fot:freeimages.co

1 0 771 04 listopada, 2015 Ekologia, News, Polityka, Unia Europejska Listopad 4, 2015

Dodaj komentarz

Reklama

Pogoda

My na Twitterze

Reklama

Nasi fani na Facebooku

Reklama

Witamy wszystkich!

Portal powstał, by wspomóc oraz ułatwić poruszanie się w niemieckich realiach. Gdy przybyliśmy do Niemiec napotkaliśmy wiele przeszkód i trudności związanych z życiem codziennym na obcym terenie. Postanowiliśmy stworzyć miejsce, w którym wszyscy mogą zapoznać się z egzystencją w kraju pełnym możliwości jakim są Niemcy. Jest to miejsce, gdzie możecie podzielić się z innymi własnymi doświadczeniami, jak i informacjami, które będą pomocne dla mieszkańców Niemiec. Wiadomości te mogą być również pomocne dla osób mających zamiar odwiedzić jak i osiedlić się w Niemczech. Postaramy się informować na bieżąco o zmianach zachodzących w tym atrakcyjnym kraju. Będziemy szukać nowych możliwości rozwoju naszego wspólnego portalu. Zbieranie informacji, wskazówek oraz innych elementów życia w jednym miejscu pozwoli i ułatwi byt w nowym państwie. Współpracujemy już z wieloma osobami, w tym z Damianem Golcem i Michałem Majewskim autorami zdjęć znajdujących się na stronach portalu.

Zapraszamy wszystkich do współpracy.

Dziękujemy.
zespół Polacy w Niemczech

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej http://www.WirtualneNiemcy.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. ( Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.