Strona główna » Połączenie kolejowe między Wrocławiem a Berlinem

Połączenie kolejowe między Wrocławiem a Berlinem

by Marek K
0 comment

„Pociąg do Kultury” między Wrocławiem a Berlinem

Połączenie kolejowe Wrocław-Berlin będzie funkcjonowało do 25 września w weekendy oraz w święta 5 oraz 16 maja. Z okazji uruchomienia pierwszego od dwóch lat połączenia kolejowego stolicy Dolnego Śląska ze stolicą Niemiec, ambasador Jerzy Margański wygłosił przemówienie na uroczystości, która odbyła się 30 kwietnia na dworcu Berlin-Ostkreuz.

Skład, który będzie kursował w weekendy, ma ułatwić berlińczykom uczestnictwo w wydarzeniach artystycznych organizowanych we Wrocławiu w ramach Europejskiej Stolicy Kultury. W uroczystości uczestniczyli także: minister do spraw infrastruktury i planowania w Brandenburgii Kathrin Schneider, berlińska Sekretarz Stanu i pełnomocnik rządu kraju związkowego ds. europejskich Hella Dunger-Löper, dyrektor VBB Susanne Henckel, pełnomocnik koncernu DB na region Berlina Alexander Kaczmarek oraz dr Volker Hassemer, przewodniczący zarządu Fundacji Zukunft Berlin.

Pociąg do Kultury odjeżdża z dworca Berlin Lichtenberg w soboty i niedziele o 8:31, a z Wrocławia o 19:21 w soboty i o 16:29 w niedziele. Podróż w jedną stronę kosztuje 19 euro lub 79 złotych.

 

Źródło: Ambasada RP w Berlinie (berlin.msz.gov.pl)
Fot: własność redakcji

You may also like