Strona główna » Handel między Polską a Niemcami

Handel między Polską a Niemcami

by Dagmara W
0 comment

Rekordowe obroty w handlu dwustronnym między Polską a Niemcami

Niemiecki Federalny Urząd Statystyczny poinformował, że w 2022 roku obroty w handlu dwustronnym między Polską a Niemcami osiągnęły nowy rekord, dochodząc do poziomu 167,7 mld euro (794,80 mld zł). Tym samym Polska ponownie zamknęła pierwszą piątkę najważniejszych partnerów handlowych Niemiec (po Chinach, Holandii, Stanach Zjednoczonych i Francji).

Polsko-Niemiecka Izba Przemysłowo-Handlowa przekazała, że eksport Polski za zachodnią granicę wzrósł w 2022 roku o około 12 proc. do 77,32 mld euro (366,45 mld zł), natomiast import niemieckich towarów nawet o prawie 15 proc. do 90,26 mld euro (427,78 mld zł).

AHK Polska podkreśla także zwiększone zainteresowanie niemieckimi inwestycjami w Polsce. W 2022 roku do Izby Gospodarczej wpłynęło około dwa razy więcej zapytań od potencjalnych inwestorów niż w roku poprzednim. Inwestycje międzynarodowe koncentrują się na sektorach usług biznesowych, przemyśle motoryzacyjnym i technologii energetycznej/klimatyzacyjnej.

Więcej na stronie AHK Polska (https://ahk.pl/pl/media/aktualnosci/news-details-pl/polsko-niemieckie-obroty-handlowe-wzrastaja-do-nowego-rekordu)

Źródło: Ministerstwo Rozwoju i Technologii (trade.gov.pl)

Fot: trade.gov.pl

You may also like