Strona główna » Czy Polki muszą rezygnować z zabiegów kosmetycznych podczas ciąży

Czy Polki muszą rezygnować z zabiegów kosmetycznych podczas ciąży

dodane przez: Agnieszka L
0 ilość komentarzy

Podczas ciąży nie musisz rezygnować z zabiegów kosmetycznych

Aby cieszyć się pięknym ciałem po ciąży, należy o nie dbać zarówno przed porodem, jak i po urodzeniu dziecka. Pomogą w tym zabiegi kosmetyczne. Trzeba wiedzieć, które z nich są dla ciężarnej bezpieczne.

W czasie ciąży kobiecie wolno wykonywać tylko kilka zabiegów kosmetycznych z uwagi na bezpieczeństwo swoje i dziecka. Zabronione są te, podczas których używa się ultradźwięków oraz fal radiowych. Przyszła mama może skorzystać z drenażu limfatycznego, ale wyłącznie nóg, a także zabiegu o nazwie icoone, który pomaga pozbyć się – uciążliwych i charakterystycznych dla ciąży – problemów z obrzękami oraz zatrzymywaniem się wody w organizmie.

Podczas ciąży możemy również poddać się zabiegowi intraceuticals. „Jest to zabieg twarzy, który mocno nawilża i ujędrnia skórę. Polega na wtłaczaniu kwasu hialuronowego niskocząsteczkowego za pomocą tlenu hiperbarycznego” – wyjaśnia w wywiadzie dla serwisu infoWire.pl kosmetolog Maria Koniec z kliniki medycyny estetycznej SkinClinic.

Pamiętajmy, że zabiegów pielęgnacyjnych i modelujących sylwetkę nie wolno nam wykonywać w czasie karmienia. Potem możemy zdecydować się np. na zabieg maximus. Ujędrni i wzmocni on skórę na brzuchu i bokach oraz zlikwiduje zgromadzony tam nadmiar komórek tłuszczowych. Z kolei icoone odblokuje wszelkie zastoiny w naszym organizmie.

Z niechcianymi rozstępami, które są największym problemem młodych mam, walczy się na dwa sposoby. Pierwszy polega na wstrzykiwaniu osocza bogatopłytkowego. „Tutaj wykorzystujemy własne siły naprawcze organizmu w celu zmobilizowania skóry do naprawy. Druga metoda polega na wykorzystaniu lasera frakcyjnego. Uszkadza on skórę w sposób kontrolowany i jednocześnie pobudza ją do regeneracji” – mówi lekarz medycyny estetycznej dr Dorota Szostek z kliniki medycyny estetycznej SkinClinic.

 

Źródło: materiały pochodzą ze strony infoWire.pl
Fot: freeimages.com

Ciekawe wiadomości